Líbil se vám text slibu jisker?

Otázka spíše pro pamětníky. „Slibuji dnes přede všemi, jako Jiskra jasná,.......­......“ zbytek si doplňte, abych nebyl odsouzen za propagaci komunismu.

Nejlepší odpověď
briketka10

Já ho neznám, ale byla jsem pionýrkou
tam nevím, jestli jsme měli nějaký slib asi ano,
ale já tam psala Kroniku měli jsme bezva
vedoucího, který s námi chodil do lesa, jednou
nás honil divočák a my lezli na stromy hlava
nehlava jehličí nejehličí 😁
Byla jsem v něm 3 roky, pak jsem odešla na
střední školu.

Další odpovědi
anonym

Jiskřičky jsme ještě malé, máme však svůj cíl. Budeme se dobře učit, aby byl vždy mír.“

Co bylo na tom tak špatného? Ano, líbil a jak píše Alesh…

klumprt

„…chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná.“

Na tom není nic komunistického. Spíše vlasteneckého, a kvůli tomu by mohli dneska někoho ozačit spíš za nácka.
Na slibu není nic, co bych mu vytknul.

johana 56

Slib si pamatuji, nevidím v něm nic špatného. Ani v několika pravidlech, která prakticky platí (měla by) dodnes.
Jiskra mluví pravdu, je zvídavá, pracovitá, pomáhá rodičům, ráda cvičí, zpívá, kreslí a hraje si…

Alesh

Zlatý komunisti!!!

ReHu

Nebyla jsem jiskra.
Slib jsem snad ani nikdy nečetla 🙂

Nakobyl

Mělo to logický smysl a pořád lepší než dnes imaginární "Otče náš…

Lamalam

Nevim, neznám. Konec té doby jsem jako dítě ještě zažila, ale jiskra ani pionýr jsem nebyla.

lexx

lživá bolševická propaganda kravin a nesmyslů…prošvihli jsme jednou provždy 100–200 vrchních pohlavárů strany oběsit na kandelábrech – pro výstrahu

Šidlo

o.k. dobre, že mňa toto obišlo.....a prečo?

  1. nútiť (alebo ,,motivovať" kolektivizmom…typu všetci to robia) 7–8 ročné deti k akémukoľvek verejnému sľubu je choré…také dieťa tomu ani nechápe nemá kapacity na plnenie takých požiadaviek
  2. teraz citácie: ,,chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná" – zem nie je človek, nemôže byť šťastná, to po prvé, po druhé dieťa si samo nevyberá kde sa narodí, za situáciu v zemi nenesie zodpovednosť…ako môže mať 7–8 ročné dieťa povinnosť byť patriotom a vôbec chápať, čo to je?
  3. Jiskra mluví pravdu, je zvídavá, pracovitá, pomáhá rodičům, ráda cvičí, zpívá, kreslí a hraje si…
  • dobre, hovoriť pravdu je dobré učiť deti
  • pomáha rodičom…fajn, to by mali deti, áno

ale ako donútite dieťa aby bolo zvedavé a rado spievalo, kreslilo a cvičilo? akože flegmatici a kockáči, ktorí radi čítajú, starajú sa o zvieratá a chodia na prechádzky sú vlastizradcovia?! akože len typy osobností, ktoré sú zvedavé a radi spievajú sú dobré pre vlasť a pre spoločnosť?

navyše, 7–8 ročné deti toto sľubovali zločineckému režimu.....bravó, tlieskam

navyše…predpokladám že väčšina z vás, ktorá toto sľúbila je hlavne vďaka tomuto sľubu dnes zrelá, vyrovnaná osobnosť, ktorá tak hrozne vyspelej a civilizovanej českej republike robí svojou prácou a životným štýlom prospech…jasné, že to isté platí aj pre slovákov

Nakobyl: spiritualita je nadčasová, je to ľudská potreba a nevedie nevyhnutne k zločineckému re­žimu

annas

jiskry – děti od 6 do 9 let připravující se k vstupu do Pionýra: oddíly jisker;
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=jiskra

Nejde o název organizace jako byl Pionýr.