Beer4Real

Líbí se vám více Britský nebo Americký přízvuk angličtiny?

Taky by mě zajímalo který přízvuk je původní a originální.
Já osobně britský přízvuk nemusím i proto že se mu dá hůř rozumět.
Díky za názory a odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Americký

Další odpovědi
david22

Britský

Doplňuji:
Britský je samozřejmě originální. Více se mi líbí, připadá mi noblesní.

quentos

Americký

britský mi přijde strojený, aftektovaný. Proto ho nevyhledávám a už britské angličtině pomalu snad i přestávám rozumět
Doplňuji:
*afektovaný

Lucijej

Britský

Jednoznačně britský přízvuk a britská angličtina je samozřejmě původní, odkud si myslíš, že připlula Mayflower?

R5

Britský

Doplňuji:
Rozhodně je hezčí britská angličtina, vznešenější, řekl bych těžší na výslovnost. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak čeština je jako britská angličtina a polština jako americká:-)

RyuzakiKate

Britský

I ten britský přízvuk má několik přízvuků :D ale nedělá mi problém rozumět oběma, jen se mi ta britská lepšejc poslouchá :)

Matthew

Britský

Doplňuji:
Dříve jsem ten britský nemohl vůbec vystát. Zvlášť když nám pouštěli ty kazety v hodinách angličtiny. To tam tak žvatlali, že se nedalo nic pochytit. Dnes mám ale pár přátel z Anglie a je to úplně něco jiného, tak jsem si na něj zvykl víc jak na ten americký :)

gnr54

Americký