Drap

Líbí se vám stará, třeba už zapomenutá , řemesla ?

Pokud ano, tak vás toto určitě potěší.
http://letecka­posta.cz/242689809
Doplňuji:
Nejen takováto řemesla, ale i staří mistři, kteří něco umí, mne vždy fascinují.

Nejlepší odpověď
anonym

Nepodařilo se mi otevřít tu leteckou,ale budu to dál zkoušet.Mám zkušenost s několika takovými lidičkami,kteří se snaží obnovit a uživit nějakým takovým řemeslem.Kdysi jsem psala článek a rozhovor o kamnářství a s kamnáři.Byl to mazec,ale nejvíc mě dostalo,když kdesi na Moravě jsme zajeli k panu pasíři.Ani jsem nevěděla,co to je za obor.Ten človík vyráběl nádherná kování a kamnovce ke kamnům,pecím a sporákům.Bylo to nádherné-od materiálu,přesnosti a preciznosti atd.Dodnes na něj vzpomínám…:D

Další odpovědi
Sůwa

Naštěstí jsou to hlavně staré fotky, ale většina právě těchto řemesel ještě tak docela zapomenuta není. V mnoha rodinách se řemeslo dědí a při dnešním nedostatku zaměstnání se jich řada zas oživuje. Mne na tom hlavně fascinuje to staré nářadí, to je moje srdcová záležitost, jen se obávám, že až tu jednou nebudu, poletí moje sbírka do kontejneru i když se dcera dušuje, že by to nikdy nevyhodila.

hanulka11

paráda- moc pěkné – to už dnešní mladí neznají.....

briketka10

jé jako v pohádce :DD
taky ráda bych se zajela podívat do Zlaté uličky, ale nevím ani jak je to tam drahé, musí to být nádhera, viděla jsem jen ukázky těch maličkých, roztomilých domečků ..
Doplňuji:
taky taky sbírám, ale moje ségra víc, ta sebere i to co neví co je :DD

Damiana

Nejvíc se mi líbí holič.
Je ale až strašidelné, že všichni protagonisté jsou starší ročníky. Žádní mladší pokračovatelé a udržovatelé. Smutné. Je jasné, že s nečím tradičním a zajímavým bude časem fakt utrum.

led

Práve vďaka tomu sa vo svete rozšírila sláva ´zlatých českých ručičiek´.
Túto schopnosť nám dodnes závidia v pretechnizovaných spoločnostiach sveta.
Je pravda, že majstrov je málo, ale verím, že sa ešte nájde dorast na udržanie týchto remesiel.
Napríklad na Slovensku v dedinke Zaježová sa pravidelne robia kurzy starých remesiel

ReHu

Mám doma tkalcovský stav, když to vyjde vytvořím si něco z keramiky, zkoušela jsem síťovat, také odrátkovat láhev a kameninový hrnec nebo vytvořit ošatku z orobince atd … pro mně to nejsou zapomenutá řemesla.

venkovan

Pokud bude od společnosti poptávka, tak se obnoví i četná stará řemesla. Kdžy řemeslo člověka neuživí, tak jde třeba dělat alespoň politika. Co má dělat jiného, když nic mi své řemeslo neumí.