Dréša

Líbí se vám Eurobankovky?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Alesh

Ne

Ač jejich přijímání bych se též nebránil, tak samotné jejich grafické zpracování je zkrátka tragédie … pamatuju si, když ségra kdysi někde pracovala jako au-pair a byla zrovna ta doba, kdy se to Euro zavádělo, tak ti „domácí“ tu měnu komentovali se slovy: „Monopoly money“ (čili jako bankovky ze stolní hry Monopoly) 🙂

Další odpovědi
dědapetr

Ne

Protože naše bankovky jsou umělecká díla a Eurobankovky to je tragédie.

led

Ano

Keď ich prijímam, ano…
hlavne tie väčšie.
Pri vydávaní, zase tie s menšou hodnotou..
Doplňuji:
Pri peniazoch sa snažím nevšímať si ich umeleckú, ale finančnú hodnotu a hlavne dávam pozor na ochranné prvky. Aj eurobankovky sa falšujú nielen Kč.

tom004

Ne

Nejen bankovky.Koruna je koruna.

Drap

Ne

Ani eurobankovky, ani se mi nelíbí celá tato měna. Je to zcestná myšlenka zavádět společnou měnu pro tolik zcela rozdílných států.

redy

Ano

Mě se líbí všechny peníze:)))

Doplňuji:
Pokud jsou platné:)

Damiana

Ne

Pokud se zaměřím pouze na jejich „výtvarné“ zpracování, tak ani náhodou. Daleko lépe kdysi vypadaly tzv. „dětské peníze“, které tiskla ČNB, my je vystřihovaly a při různých s nimi „platily“ nebo jsme je nosily ve „velké“ peněžence.
Naše bankovky jsou nádherné, není o co stát.

Fazzz

Ne