simsalabim

Líbí se mi kluk ze třídy…

Ahoj,
chodím do 7. třídy a jeden kluk se mi hrozně líbí. Ale já nejsem nic moc postavou ani krásou. Občas když jdu kolem něj tak se na mě usměje nebo něco, ale nic víc. Bojím se, že když ho oslovím, řekne mi ne a poví to všem ostatním kámošům a ty se mi budou smát – a věřte že takoví oni jsou. A navíc všichni říkají, že má kluk oslovit holku, ne holka kluka…
Tak co mám dělat?? Poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
annas

Tento problém nemáš sama. Zkus si projít starší odpovědi, třeba v některé získáš radu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­31&q=l%C3%ADb%C3%AD+se+m­i+kluk&sa=Vyh­ledat

Další odpovědi
Mucillinka

Ahoj, já myslím, že v této době už to pravidlo, že muž oslovuje jako první ženu už moc neplatí ne-li vůbec. Teď to chodí spíš tak, že pokud máš o někoho zájem, tak se ozveš sama. Chlapi mi v tom oslovování přijdou trochu neforemný, stydlivý, radši jen na tebe koukaj, i když na tebe třeba mrkne nebo se usměje, ale málo který tě přímo osloví, je to asi o odvaze a nebo třeba i o tom, že se muž líbíme, ale asi ne natolik, aby sám přišel. U mě je to asi tím, že mi lidé, kteří mě znají, že se tvářím přísně až namyšleně a pak se mě bojí někdo oslovit, ale já taková nejsem..Určitě se neboj ho oslovit třeba ohledně nějakého sportu co dělá nebo podobně, za to nic nedáš a I KDYBY ti řekl ne, (nevím proč by měl říkat ne), krása není všechno, tak nevadí, každá chyba nebo něco zlého je k něčemu dobré a na druhou stranu si vem, že kdyby řekl ne, tak i kdyby se ti chlapci posmívali, tak je to tím, že nemají ještě rozum a hlavně chci říct, že už jsi v sedmé třídě, takže na škole už to máš za pár..Určitě se neboj a jdi do toho, hlavně buď svá a nepřetvařuj se před ním, i když nejsi krásná, jak říkáš, ale to není všechno být krásná..Takže ti držím palce a jdi do toho :)

quentos

nikde není nic takového psáno (!!!). Kdo to řek, že „má“ kluk oslovit holku, ne holka kluka?!! Nic nebrání ženě učinit první krok, ba naopak, jejich věčná pasivita, kdy furt jenom čekají, je občas k zbláznění – buďte ráda, že taková nejste, a běžte do toho.
Pokud on není takový, jako všichni ostatní, tzn. že by to všude rozkecal, tak bych se toho nebál. A i kdyby – mávněte nad tím rukou, neboť smát se něčemu takovému je znak nedospělosti. Vzpomeňte si, co říkal Kristus, když ho přibíjeli na kříž (a to nejsem žádnej pánbíčkář): „Bože, odpusť jim, neboť nevědí, co činí“. S Vašimi spolužáky a jejich vymetenou hlavou je to podobné.

WeeBear

Pokud ho oslovíš, tak se jeho klučičí ego nadme, stejně jako my – holky, máme rády, když nás kluk sám od sebe osloví. 🙂 Opravdu se neboj, pokud je od vás ze třídy, můžete se bavit o škole, to je zcela základní (byť nijak extra úžasné) téma, na začátek to stačí, dál se může hovor stočit kamkoliv.

Znám jedno přísloví ‚Neodvážit se může být osudové‘, to je zcela tento případ. Opravdu to zkus, za zkoušku nic nedáš. A aspoň si později nebudeš vyčítat, že jsi to ani nezkusila. Osobní zkušenost. 😉

fcoop

simsalabim – tedy – dost mě překvapila tvá schopnost vyjádřit se.To není obvyklé.
A v 7.třídě......
Kéž by to tak umělo víc lidí.

simsalabim

Pravopis některých lidí se rovná nule :D, ale co s tím? Nic. Moje oblíbené: Netřeba rozdávat rady; chytrý si poradí sám a hloumý stejně neposlechne… a tady to platí taky :D. Vyjádřit se mi problémy nedělá, spíš teď něco jiného…