arygnoc

Líbí sa Vám, že tuto zimu stát nechal jenom v Praze umrznout 23 bezdomovců?

Doplňuji:
Je jednodušší je odsoudit je za jejich nepříspůsobivost (alkohol, špína, arogance, …) na smrt, než upřednostnit záchranu jejich života?
Proč potom zachraňujeme třeba sebevrahy?
Si myslíte, že těch 23 lidí chtělo umřít?

Je jich stále míň jako nenažraných politiků, jejich záchrana přijde levněji jako cestovní náklady poslanců po světe.
Tak kde je problém?

Odpovědi
Kroupič

jÁ SI O TOM MYSLÍM SVÉ. v Praze 9 je bezdomovec, který se snaží. dělá takové ty práce jako je sestřih keřů, úklid chodníků a ták. ten je pořád naživu a snaží se. podle mě, ti co jenom žebrají a nemají snahu to změnit, tak se hold nedá nic dělat. at se také snaží

anonym

Nelíbí,samozřej­mě,že nelíbí,na druhé straně je stát povinnen se oně starat?Většina z nich než aby se podrobili pravidlům útulkům charity(bez alkoholu)si raději přihnou v mrazu.Každá nabízená pomoc jde stranou.
Doplňuji:
Tak si vemte 2–3 domů na noc,a budete mít svědomí čistý a klidný spánek.

Mousinek

Proč ste jim teda nedal všechno co vyděláte? Kdyby jim dal každý aspon 5 korun nemuseli umřít

Michal Kole

V TV bylo (tuším, že to bylo v nějakém pořadu Ekonomika nebo zprávy na kanálu ČT24), že socializovat jednoho bezdomovce stojí statisíce. Když se dostane do sociální sítě (bere nějaké dávky), tak je to ještě větší ranec peněz.

AndreiRanger

To, že zachraňujeme sebevrahy, je něco mnohem složitějšího. Sebevrah může být vzdělaný člověk, který prostě neustál tíhu situace, ale když mu pomůžete žít, může to překonat a být užitečný.

A ikdyž to bude znít brutálně, odpověď na vaši otázku je ANO LÍBÍ. Představte si, že se všichni seberou, hodí si nohy na stůl a státe živ mě! Stát nikoho neživý – to lidé, kteří v něm pracují! Líbí se vám, že státu na daních odvádíme ( včetně nákladů zaměstnavatele) přes 50% těžce vydělaných peněz?! Mě ne, osobně bych zrušil přídavky na děti od 4 výš (průměr dětí na jednu češku 2,3), notorickým flákačům bych nedal ani korunu a pochcípají do jednoho! Co je mi do nějakých bezdomovců, když maminky na mateřské žijí na hranici chudoby (dosud pracovali to mají za odměnu)?

FLÁKAČŮM SE ZADKY NELÍBAJÍ – TY SE NAKOPÁVAJÍ!

zbysek

tizo lide si za to jak skoncili muzou pouze sami,tak proc jim jako pomahat?oni se maj snazit si najit praci,vydelavat,a mit kde bydlet…to by za chvili mohl chodit kazdej ,a zadat stat o pomoc…