Adam

Liberecký kraj. Hledáme poklad!!! (doplňovačka)

Než se vydáme hledat poklad, zastavíme se u známého rekreačního rybníka zvaného.......... jezero. Je obklopeno vrchy .............­......... pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější je ........ . Pokud bychom si chtěli zajet do hor, můžeme navštívit nejsevernější české pohoří pojmenované podle řeky ........., která pramení na svazích jeho nejvyšší hory (1124 m) ........... . Turisté také rádi navštěvují bizarní zříceninu hradu .........., která je v blízkosti Turnova a tvoří dominantu oblast zvané Český ....... . Náš poklad je však ukryt v blízkosti krajského města, kterým je .......... . Protéká jím řeka ........... a má asi ........... obyvatel. Leží pouhých 25 km od hranic s .......... a ........... . Po bitvě na Bílé hoře získal toto panství Albrecht z ........... . Díky ........ výrobě zažil Liberec v 18. a 19. století svůj zlatý věk. V poslední době se do Liberce jezdí i za zábavou, kterou nabízí komplex .............. s velkým aquaparkem. Město má vysokou školu , která se nazývá ............ univerzita. Poklad je ukryt na hoře, na jejímž vrcholu (1012 m) stojí moderní věž. Je to hora ............. .

Nejlepší odpověď
1popelka1

Než se vydáme hledat poklad, zastavíme se u známého rekreačního rybníka zvaného MÁCHOVO jezero. Je obklopeno vrchy RALSKÉ pahorkatiny se zříceninami několika hradů, z nichž nejznámější je BEZDĚZ A RALSKO . Pokud bychom si chtěli zajet do hor, můžeme navštívit nejsevernější české pohoří pojmenované podle řeky JIZERA, která pramení na svazích jeho nejvyšší hory (1124 m) SMRK . Turisté také rádi navštěvují bizarní zříceninu hradu TROSKY, která je v blízkosti Turnova a tvoří dominantu oblast zvané Český RÁJ . Náš poklad je však ukryt v blízkosti krajského města, kterým je LIBEREC . Protéká jím řeka LUŽICKÁ NISA a má asi 106 000 obyvatel. Leží pouhých 25 km od hranic s NĚMECKEM a POLSKEM . Po bitvě na Bílé hoře získal toto panství Albrecht z VALDŠTĚJNA . Díky TEXTILNÍ výrobě zažil Liberec v 18. a 19. století svůj zlatý věk. V poslední době se do Liberce jezdí i za zábavou, kterou nabízí komplex BABYLON s velkým aquaparkem. Město má vysokou školu , která se nazývá TECHNICKÁ univerzita. Poklad je ukryt na hoře, na jejímž vrcholu (1012 m) stojí moderní věž. Je to hora JEŠTĚD .