lhůta nahlášení zmizení

dcera opakovaně chodí pozdě domů,nezletilá­.Potřetí během měsíce se nevrátila ze školy,dvakrát hlášeno,jednou vyhl.pátrání.má nastoupit do vých.střediska.Opě nezvěstná od 27.10.13.30hod posl.kontakt

Odpovědi
Lencis

Jak postupovat v případě zmizení dítěte

V co nejkratší možné době kontaktovat policii na telefonním čísle 158 či nejbližší služebně policie. Co také oznámit? Zdravotní stav pohřešovaného dítěte, nejaktuálnější foto, popis oblečení, kontakty dítěte, kontakty na rodinu, byť „pro dospělé nevýznamné“ události posledních dnů, pro pohřešovaného významná místa a rodinné vazby, informace o soběstačnosti a informace, zda jde o opakované pohřešování. Čím dříve je pohřešování oznámeno, tím je větší šance udělat taková opatření, která mají za následek zkrácení doby do vypátrání pohřešovaného.

Předpokládám že dcera bude už mít minimálně 15, přesto stále spadá do skupiny dítě a vy za ni nesete zodpovědnost. Nemám právo vás soudit, protože neznám celou situaci, ale stejně mě celá věc šokuje. Sama jsem matka a tohle považuje za absolutně nezvládnutou roli rodiče.