leonessa

ležatá 8

Nevíte, jak se dělá ležatá 8 ve wordu nebo prostě jak se napíše v pc? Jestli to vůbec jde..

Nejlepší odpověď
quentos

je v uživatelském menu nahoře: Vložit > Symbol > písmo Times New Roman, podskupina Matematické operátory. Pod řádkem se zlomky, hned za pdmocnítkem.

Další odpovědi
rynek878

tady jsem pro vás něco vybral:
Doplňuji:
Pro spuštění editoru vzorců nejprve zvolíme nabídku Vložit / Objekt. Z nabídnutého seznamu pak zvolíme Microsoft equations nebo rovnice Microsoft v závislosti na tom, zda máme českou či anglickou verzi programu. Objeví se nám panel nástrojů pro vkládání rovnic. (viz obrázek) Vzorce vytváříme jako skládačku. Například chceme-li zlomek vybereme z nabídky zlomek, pak klikneme na čitatele a vyplníme jej, poté klikneme na jmenovatele a vyplníme. Do čitatele i jmenovatele samozřejmě můžeme přidávat další části vzorce. Takto lze přidat i symboly operací, rovnosti a nerovnosti a jiné matematické symboly (řecká písmena, nekonečno). Je velmi těžké tento nástroj a filozofii práce s ním slovně popisovat, lepší je s ním začít pracovat. Je zde rovněž možné vytvářet matice libovolného tvaru (tlačítko vpravo dole).
zde je link:

http://home.zf­.jcu.cz/public/u­sers/urbanek/pu­blikace/html/scrip­ta/word/word.html

Zdroj: http://www.vbnet­.cz/blog-clanek--45-rovnice_ve_wor­du_2007_bez_kli­kani.aspx

BENYTA

Vše myšleno v legraci-jednou mi bylo porazeno,at napíšu normální 8 a pak položím monitor na bok…Za tu radu jsem poděkovala a sdělila,že je to sice správně zobrazené,ale že mě pak dost bolí za krkem…