dodo

Lež má krátké nohy.Jaký máte názor na toto rčení?

Nejlepší odpověď
annas

Lhář musí mít dobrou paměť. Pokud si člověk vymýšlí, těžko si zapamatuje, co řekl. Někdy ho prozradí i různá gesta – např nedívá se do očí, mluví rychle …
Mluvím-li pravdu, i když se vyjádřím třeba jinými slovy, podstata je stejná.

Ale jsou i věrohodní lháří. Lhář se tváří velmi přesvědčivě. Mistry v tomto oboru jsou bezesporu herci (nejen mimové) – profesní „lhaní“. A přiznejme si, že také politici. Nebo jde jen o umění něco předstírat?

Doplňuji:
Quentosi, když s poctivostí dojdeme akorát do háje, tak musíme lhát? Já každopádně ani v tomto případě lež neupřednostňuji. Co svědomí?

Další odpovědi
lorja

Záleží na tom, jak dlouhé nohy jsou vlastně krátké.

anonym

jsem přesvědčena že na každou lež či podvod se dřív nebo později příjde

BEAES

Je pravdivé, lež se nevyplácí…

iceT

Jak pise burak-na kazdou lez se driv ci pozdeji prijde.
Jde o to,proc lide vlastne zalzou,jestli maji strach z nasledku a proto si vymysleji,nebo je to uz patologickeho razu a bez sebemensi lzi nemuzou zit.To uz jsou ale spis pripady pro psychologa.

quentos

ona je dnes má čím dál delší, bohužel. A s poctivostí dojdem tak akorát do háje
Doplňuji:
řekl jsem něco takového? taky jsem radši celej život poctivej, i když za to dostávám tak akorát porád přes držku

anonym

Panecku, takovy lhar ma mozek porad v akci.A dokaze lhat sam sobe.Ale to neni moje parketa.

anonym

Názor může být různý.Znám i trochu jiné podání tohoto tvrzení. Zní -Lež. Má krátké nohy.
Kromě toho – opravdu si myslíte,že se lež nevyplácí? Nebuďte idealisté.
Hloupá lež – možná.

pondělí

mimochodem politici a diplamaté nelžou
JEN NEŘÍKAJÍ UPLNOU PRAVDU,a tak jsou v pohodě,
jo a toto rčení je doplněno o ZE LŽÍ DALEKO NEDOJDEŠ,a to pro to,že většina žen má krátké nohy,tak lžou a raději nikam nechodí

Michal

Jak která lež a od koho.Ale vždy se přijde na to co je pravda,někdy i po letech.

rybíz

Řekl bych, jak která. Na některou se nepřijde za celý život, někdy i pár generací. Ale v dnešní době se hlavně neříká pravda.