Levá nebo pravá ruka?

Ahoj, kdo mi poradí? Máme takřka dvouletou slečnu, která krásně kreslí, ale levou rukou!!!!!! Snažíme se jí vkládat pastelky, nůžky i třeba lžíci při jídle do pravé ruky. Je to správně, nebo ji máme nechat kreslit levačkou? Nerada bych, aby později ve škole měla problémy.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Leváctví není nemoc, je jen důsledkem toho, že dominuje pravá polovina mozku nad levou. U praváků tomu je naopak. Rozhodně holčičku nepřeučujte a nechte jí jíst i kreslit levou rukou tak, jak jí to vyhovuje. Mimochodem to krásné kreslení s její lateralitou velmi úzce souvisí :) Mnozí známí malíři i umělci jiných oborů byli a jsou leváci.
Dnes se již ani ve školách nepřeučuje a pokud nezíská učitelku, která má zastaralé informace, neměla by mít žádné problémy, naopak se vyrábějí a prodávají pastelky, psací potřeby i třeb nůžky pro leváky.
Přeučování naopak způsobovalo u mnoha leváků psychické problémy: neurózy, koktání apod.
Možná Vás překvapí, že ve skutečnosti je 50% obyvatel Země levácká, nejde tedy o odchylku.

Další odpovědi
Mandarinka

Dobrý den,

v několika diskuzích jsem se dočetla, že není dobré dítě přeučovat. Nicméně leváctví či praváctví se projeví definitivněji až okolo třetího roku věku.

Zde je i odkaz na jednu z diskuzí.

http://www.ro­dina.cz/dotaz2867­.htm

Snad poslouží k dobrému. 🙂
Doplňuji:
Odkaz stačí označit, zkopírovat a vložit do okna prohlížeče.

http://proleva­ky.cz/clanky/kdyz-je-leva-ruka-ta-prava.html

Zdroj: http://www.ba­byweb.cz/Clan­ky/a2156-Mate-doma-levaka.aspx

Jivinho

Stejný problém se řešil u nás doma, když sem byl malé dítě. Rozhodně nepřeučovat! Na leváctví není nic špatného, dominuje pravá část mozku a navíc.. Leváci většinou nádherně kreslí.

Krugerka

JJá osobně bych jí rozhodně nepřeučovala, četla jsem že to za 1. není správné..a za 2. není to přece jenom jedno kterou rukou si kreslí..ruka jako ruka…