Letos v říjnu budu mít 20 let,mám vydaný občanský průkaz v srpnu r.2010, proč mi bude zase platit jen 5 let?

Odpovědi
Gollumek.88

zřejmě kvůli fotce, trvalému bydlišti..

standa

V zákoně o občanských průkazech je jeden odstaveček (§ 10), který to vysvětluje 🙂

Doba platnosti občanského průkazu je při jeho VYDÁNÍ:
5 let u občanů ve věku od 15 do 20 let
10 let u občanů starších 20 let.

Takže, kdyby sis o novou občanku požádal nikoli o prázdninách, ale koncem září, tak by ti v době vydání bylo nejspíš už 20 let a pak by ti OP platil deset let.

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?cd=76&typ=­r&zdroj=sb99328