Avatar uživatele
Registrovaný

Letos v říjnu budu mít 20 let,mám vydaný občanský průkaz v srpnu r.2010, proč mi bude zase platit jen 5 let?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

zřejmě kvůli fotce, trvalému bydlišti..


Avatar uživatele
Zlatý

V zákoně o občanských průkazech je jeden odstaveček (§ 10), který to vysvětluje :-)

Doba platnosti občanského průkazu je při jeho VYDÁNÍ:
5 let u občanů ve věku od 15 do 20 let
10 let u občanů starších 20 let.

Takže, kdyby sis o novou občanku požádal nikoli o prázdninách, ale koncem září, tak by ti v době vydání bylo nejspíš už 20 let a pak by ti OP platil deset let.

Zdroj: http://www.sagit.cz/pages/sbir katxt.asp?cd=76&typ=r&zdroj=sb 99328

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.