Radovan M

Letectva za druhé světové války

Dobrý den,
chci se zeptat jaká letadla (vždy alespoň 3 zástupce) používalo: Americké, německé, britské, japonské a ruské letectvo za druhé světové války.

To že Amerika měla Mustangy, a Německo Messersmitche už vím :D

Nejlepší odpověď
quentos

nejvýznamnější letadla za 2. světové války

  • USA: P-47 Thuderbolt, Grumman F6F Hellcat, Douglas SBD Dauntless
  • Velké Británie: Fairey (F. Barracuda, F. Swordfish, F. Albacora), Hawker Typhoon, de Havilland Mosquito
  • Japonska: Nakajima B6N, Kawasaki Ki-45, Aichi D3A a B7A
  • Německa: mimo notoricky známýxh Messerschmittů též letadla Heinkel (He 111 a 177), Junkers (JU 187, 287 a 390) a ke konci války Henschel (Hs 132)
  • Ruska: Bell P-39 Airacobra, Bell P-63 Kingcobra, Lavochkin (LaGG1, LaGG3, La-5, La-7), MiG-1, MiG-3

zdroj: dokument „Letečtí stihači v boji“ (ČT1) a viz níže (v angl.)

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/List_of_a­ircraft_of_Wor­ld_War_II

Další odpovědi
ten který je

Pokud se zajímáte o letectví,do­poručuji Vám knihy od Václava Němečka.Vynikající je např.pětidílný svazek – Vojenská letadla.Věřím že ho seženete v nějakém dobrém antikvariátu.

anonym

Já bych jen doplnil britský Spitfire, německý JU 87 Stuka, Fockewulf 190, americkou C-47 (DC-3,Dakota) nebo ruský IL-2 Šturmovik

SinceX

Briti: Avro Lancaster
Rusove: Iljušin – IL 2
Japonsko: J8M Shusui

http://letectvi­.wz.cz/