Výletník8

Letadlo v době zákazu letů?

Od pátku 16.4.2010 byl zastaven letový provoz nad střední Evropou. V sobotu 17.4. ráno byl nad Prahou-Ruzyní vidět objekt, který na první pohled vypadal jako jasná hvězda. Pohyboval od západu na východ a ve 4.35 přeletěl zenitem. Úhlová rychlost byla tak velká, že nemohlo jít o hvězdu ale planetu, ale odpovídala vysoko letícímu letadlu. Letadlo ale oficiálně nelétala. Co to mohlo být?
Doplňuji:
Kdyby někdo měl konkrétnější odpověď jako: „Mohl to být balon vypuštěný v 0 hodin GMT z …, který ráno mohl být nad Ruzyní“ nebo „Letečtí fandové vědí, že v noci odstartoval z X stroj Y, který časně ráno přelétl nad naším územím“.

Nejlepší odpověď
kropitko

Třeba to mohl být nějaký zkušební let.

Další odpovědi
ten který je

Mohlo se jednat o meteorologický balon.

led

ano oficiálne bola letecká doprava zastavená nad Europou. Ale netýkalo záchranárov a iných mimoriadnych letov.
napríklad v tej dobe som na priloženej stránke sledovala let lietadiel v Nemecku /let do Hamburgu/ a Holandsku /okruh nad Holandskom/. A to nehovorím o diaľkových letoch vo veľkých výškach / nad mrakom/
Doplňuji:
tie liatadla mi riadne civilné kódy

Zdroj: http://www.flig­htradar24.com/

anonym

Nizozemsko a další evropské země se rozhodly provádět zkušební lety, jejichž cílem je zjistit dopad sopečného popela na letadla. Sdělila to v sobotu nizozemská vláda.

Nizozemská společnost KLM uskuteční tyto letecké testy dnes večer na trase z německého Düsseldorfu do Amsterodamu, upřesnily nizozemské úřady. Testy se podle nich již v sobotu uskutečnily ve Francii a Belgii, přičemž stroje létaly v menší výšce než obvykle. Průběh a výsledky dosavadních testů zatím nebyly upřesněny.

Tombik

UFO :D

Miroslavst

Oficiálně nelétala. Takže to bylo nějaké neoficiální letadlo. Třeba armáda apod.