Jirka K

Let netopýrů

Najdi správný popis letu netopýrů:
Za křídly netopýrů se vytváří jen slabé víry, která se posléze spojují do jedné smyčky. Díky tomu vzniká jen malé množství turbulencí a netopýři tím pádem dokážou rychle dohonit svou kořist.
Netopýři vytvářejí za svými křídly silné víry, které se i později pohybují samostatně. Netopýři tím pádem utrácí většinu své energii na to, aby se vůbec udržel ve vzduchu.
Netopýři vytvářejí za svými křídly silné víry, které se i později pohybují samostatně. Jejich křídla pracují nezávisle na sobě, což jim dodává mnohem větší obratnost.

Nejlepší odpověď
annas

Platí 3. varianta.
Netopýři vytvářejí za svými křídly silné víry, které se i později pohybují samostatně. Netopýři tím ztrácí na efektivnosti pohybu vpřed (nejsou příliš aerodynamičtí), ale na druhu stranu jejich křídla pracují nezávisle na sobě, což jim dodává mnohem větší obratnost. Díky tomu mohou podobně jako hmyz ve vzduchu prudce měnit směr nebo (v případě býložravých letounů) „viset“ na místě a za letu vysávat nektar z květů.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:xKM590lTSscJ:­www.21stoleti­.cz/view.php%3Fcis­loclanku%3D2007051­101+Netop%C3%BD%C5­%99i+vytv%C3%A1%C5%9­9ej%C3%AD+za+sv%C3%BDmi+­k%C5%99%C3%AD­dly+siln%C3%A9+v%C3­%ADry,+kter%C3­%A9+se+i+pozd%C4%9Bji+po­hybuj%C3%AD+sa­mostatn%C4%9B­.+Jejich+k%C5%99­%C3%ADdla+pra­cuj%C3%AD+nez%C3%A1vis­le+na+sob%C4%9B,+co%C5%B­E+jim+dod%C3%A1v%C3%A1+m­nohem+v%C4%9Bt­%C5%A1%C3%AD+o­bratnost.&cd=2&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz