Ing.internet

Lepší je investovat do stříbra než zlata?

Myslím, že reálnou větší hodnotu bude mít stříbro, protože se více používá v průmyslu např.počítače.

Nejlepší odpověď
anonym

Úvaha je zcestná, neboť na burze kovy pro průmysl mají setrvalý vývoj kurzů, naopak coby investiční jistoty pro burzovní krize jsou zlato, diamanty a podobné osvědčené položky, které reagují na výkyvy trhů. Navíc mají výhodu maximální koncentrace hodnot do minimálního objemu a množství.
Doplňuji:
Ad lexx, máš svým způsobem pravdu, byť v nadsázce. Ale čeští zbohatlíci skupují v předstihu farmy a jatečná zvířata, platí si správce, protože až půjde do tuhého, základní jídlo pro přežití rázem vyskočí cenou nad zlato, jehož se prostě člověk nenají.
(Zdroj, časopis Reflex, č.47, článek Ferrari za krávu – zatímco politici lžou, úspěšní se už připravují).

Další odpovědi
Drap

Pokud přemýšlíš takto, tak co třeba investovat do mědi, ta se používá ještě více ?

lexx

Ani jedna investice jistá není. Zlato, stříbro jíst se nedá. V nouzi nejvyšší se prodá za 50% pořízovací ceny, nebo vymění za chleba, kilo za kilo. Bojujem (a budem) o holé přežití, říkal v TV kalous ušaty…Kdo vydělá ? Spekulanti.