Ardianaaaa

Jaká byla/je lepší doba pro film, hudbu, módu..? Ta v těch 50.až 70.-80.letech nebo přítomná?

Nepřijde Vám, že od těch 50.let do začátku 80.let byla lepší hudba. Že zpěváci, kteří byly tenkrát jsou uznávaní i dnes a jejich písničky se přezpívávají do jazyků, dělají se remixy… Herečky ale i zpěvačky byly bez plastických operací čehokoli nádherné a jsou ikony krásy dodnes ? Móda byla zajímavější a na přehlídkových molech se procházely jen usměvavé modelky ? Neříkám, že teď je vše špatné. Najdou se i hezké zpěvačky, modelky… Ale dříve mi přišli přirozenější a všechno takové nenucené a elegantní.
Doplňuji:
Dobře jedna otázka: Jaká byla/je lepší doba pro film, hudbu, módu..? Ta v těch 50.až 70.-80.letech nebo přítomná ?

Odpovědi
Nazdar Bazar

Již jsem se rozhořčoval:http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poslouchate-jeste-retro-hudbu

zzzzz

No je pravda, že při označení některých žen slovem modelka kulím oči, jestli jsem to označení dobře přečetla. Brrrr třeba nedávno nějaká Miriam Bittova, no na těch fotkách vypadala jak marťan ☹ Modelky 80tek jsou hezčí i dnes, než ty některé rádoby modelky. Fuj vždyť i ta Ornela Štiková se označovala za modelku, brrrr:-(((

Hudbu mám ráda starší i novou, remixy té staré moc nemusím, mám ráda originál.

Filmy moc nesleduji, když už jo, tak je pro mě podstatné téma a zpracování. Pokud je špatné téma, nebo režie, tak i dobrý herec je ☹ třeba Včely, to je strašná kravina:-((

jjj123456789

To je věc vkusu, tady evidentně působí nostalgie.

setapouch

Příliš mnoho otázek.
Doplňuji:
Je to plus mínus stejné. naprostá většina hudby dnes je „odpad“, ale to bylo vždycky. To, co je dobré dodnes, je jen špička ledovce. I dnes se najdou geniální lidé, jen je potřeba hledat. Za třicet let se to vystříbří a bude jasné, kdo byl dnes dobrý. A zase se bude říkat proč dnešní hudba není tak dobrá jako na začátku století?

Agneta

Ardiana, plně s tebou souhlasím, a je to zajímavé téma, ale ty se musíš naučit podat otázku, tohle se normálně maže, jestli víš o čem mluvím :D
Doplňuji:
Jaká doba ? Asi ty sedumdesátý, a pak to začalo upadávat. Jakto, že se techno a rap drží už 25 let? A plešky už 20 let. A kdy už skončí tetování? A budou lidi taky někdy protestovat, jako v sedumdesátých?

ponovotny

;) jaká byla lepší doba taky není ideální otázka, protože to svádí k vyhodnocení skrz peníze a to je zajímavé jen pro tvůrce a o kvalitě to přímo nevypovídá. Hudba je příliš široký obor pro jednoduché shrnutí, ale na filmu je to dobře viditelné. Je to souběh postupného vývoje techniky, která umožňuje jiné, novější a „lepší“ vytvoření příběhu z pohyblivých obrázků a postupné ustupování od ideálů a „dobrých vzorů“ které byly v počátcích kinematografie nezbytnou součástí a v současnosti jsou maximálně využity ze zištných (hlavně obchodních) důvodů.
Neumím říct přesně jestli jde o to, že filmařům dochází dech, ale třeba na Oscarech je patrné, že nedlouho po roce 2000 se začíná vytrácet jistota, že když kouknete na Oscarový film tak se nemůžete zklamat.
Podle mého názoru je úplně zoufalý český film, kdy v případě, že se dá natočit „bomba“ tak zvítězí strach a vyjde z toho jalovost jako v případě Příběhu kmotra.
V muzice je to podobné, neletí už „slaďáky“ které dávají chuť a smysl životu a letí primitivní rádoby eroticky laděné ťulululárny. Celý hudební průmysl je založený na jiných hodnotách než je na prvním místě talentovaný a schopný interpret a toto pokřivení je patrné i z výsledné muziky. Hudba často dokáže oslovit jen doplněná klipem, protože až klip jí dokáže dát „šťávu“ a bez něj je nezajímavá.
Dá se tedy říct, že v obecném pohledu dochází k poklesům kvality.

marci1

Nejlepší doba pro film, hudbu a módu byla v 60. letech. Ve světě a hlavně u nás. To tvrdí i odborníci z těchto oblastí. 🙂

ponovotny

Agneta-jakto že se drží? No proto, že je to kšeft. Otázka ale je kdo to poslouchá. Rap cíleně poslouchají mladá jelita, která při tom poslouchání mají pocit, že by měli být bez práce ověšení zlatem a ty dementně sprosté verše v nich pomalu budují agresory, kteří bez milosti nastartují do vlastní mámy. Cílení posluchači techna jsou vesměs smažky. Tetování je velká móda, ale co bude až tahle móda pomine je otázka. Každopádně mezi posluchači techna nebo rapu nenajdeš nikoho kdo to někam dotáhne. I když je pravda, že i v těchto „hudebních“ stylech najdeš interpreta který má talent přinést něco geniálního a dá se tedy i tady najít jednotlivá „díla“ která je možno prohlásit za kvalitní. Osobně si myslím, že „ať si každý poslouchá co se mu líbí“, ale s tím, že by mělo být obecně jasné co to o něm vypovídá. Osobně si myslím, že to co je dneska u nás protlačováno jako „kvalitní muzika“ je povětšinou velká zoufalost a i když před pětadvaceti lety byl „hudební trh“ u nás podstatně chudší, šlo většinou o „umělce“.

Agneta

:D