England1522

lépe se uplatní instalatér nebo kuchař?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Takže další dilema… ☺. Instalatér většinou nepracuje na jednom místě, má tedy určitou svobodu pohybu, ale ta práce někdy není moc voňavá. To kuchařina sice je, ale zas je spoustu hodin na nohou, uzavřený většinou v dusném prostředí. Taky je k tomu potřebný určitý talent, jinak je to práce dost stereotypní. Já se chtěla vyučit truhlářem, dcera je čalounice. Obě jsme maturovaly, já dokonce dvakrát, ale truhlařina mne baví dodnes. 🙂

Další odpovědi
isteron

Keby som sa rozhodoval ja, a potvrdzuje mi to aj súčasná situácia v prac. uplatnení , rozhodol by som sa pre inštalatéra. Nenapísal si v akom odbore, ale keď si vybavíš odbor vodo-kuúrenár, elektro, plyn , tak máš toľko roboty, že ani spať nebudeš mať kedy. Už teraz chýbajú remeselníci, strojári a podobné technické smery. Aj veľké podniky majú problém obsadiť tech. posty vo výroba a údržbe. V gastronómii sú všeobecne nízke platy, fluktuácia a prebytok prac. síl. Na varenie má bunky každý, aj herec, spevák a remeselník. A keď si vybavíš živnosť , dáš inzerát, tak mobil si budeš musieť vypnúť, aby ťa neotravovali zákazníci aj v noci. Keď už teraz sú byty v osobnom vlastníctve.

Hlada

Myslím, že to jsou rovnocenné řemeslné profese a že větší rozdíl je mezi dobrým a špatným. V obou profesích je možné mít slušný vlastní podnik nebo být nezaměstnaný. Jestli se rozhoduješ pro budoucí povolání, tak si vyber to, ke kterému máš větší talent.

zelezo1983

Hele tohle neres stejne tak v zivote bude potreba kuchare tak i ten instalater. co se ti proste vic lidi tak se tim jdi vyucit a je to.

Jsemtady

Oboje najde stejne uplatneni. Myslim ale ze instalater ma snazsi rozjezd a pripadne snaze rozjede podnikani na sebe. Kuchar musi nejdrive pracovat v nekolika podnicich a ziskat zkusenosti. A udelat svoji hospodu stoji mrte penez. To ma instalater snazsi. Hlavne aby te prace bavila.

lenka887

Řekla bych že kuchař !

wM

Instalatér.

Mc Merkurion

instalatér,vařit umí dneska kdekdo,i kyž to podle toho vypadá,ale řemeslo je řemeslo

klob1

tak kuchařů co umí je málo a ty co umí a nemají protekci je moc,ale těch co umí a mají protekci ty se uplatní..na horách je nedostatek kuchařů co umí.. a nemusí mít protekci..jo jeden kuchař, vyhrál za svíčkovou dostal světové ocenění ,na svíčkovou jezdili do té reaurace z celého světa,vyměnil se majitel a ten potřeboval tam svého známého dát,který nic neuměl a teď je ten profík kuchař nezaměstnaný..a co i pomohlo? trošku se napil,ale vařil superově i jiná jídla ..a reaurace jde do háje moc lidí tam nejezdí..
a instalatérů je tu 8 na jednom místě.tak se tlučou.
záleží jak budeš dobrý ,jestli po tobě to budou předělávat nebo to bdue Ok hned po tobě..protože po těch 5 to ti 3 předělávají.. a pak každý to samé za jiné peníze
v kuchyni je kuchař velký pán podle něho je restaurace na úrovni nebo není.
instalatér ,hlavně nemíchejte elektriku do vody,topení a plynu..tak záleží kolik instalatérů budeš méít koolem s ebe,však na toliká položek,které většinou vede a musí mít nějaký základní sklad na díly materiál..mín přes 600 tisíc položek a pak je otázka jestli budeš muset chodit nakupovat k nim nebo budeš mít dodavatele..a v jakých kvalitách materiál,díly budeš nakupovat..je to o velké i konkurenci..no a fabriky s JZD už dneska nepotřebují,páč vezmou už svoji firmu,která jim to zařizuje.a je zaběhlá.
ostatně si vyber,co se ti líbí dělat,nebo zkus jít na den někam k těm oborům,aby jsi viděl a dozvěděl se přímo..a třeba si i něco zkusil?
teď je tu novinka ohledně sanity,ale kleště 150tisíc na trubky..např.