kick882

Lenovo Ideapad Z500 – pomoc

Ahoj lidi. Včera mi zničeho nic přestala jet na notebooku klávesnice, nefunguje nic… Ani F(číslo), ani Fn, Prostě nic… Když jí poklepávám celou (všechny písmenka naráz), tak se mi někdy podaří napsat nějaké písmenko, ale to písmenko píše furt nepřetržitě… Tedy tak dlouho, dokud ho nezměním třeba další řadou jiných písmen, pak někdy narazím na písmeno který to zastaví… Když připojím na notebook normální klávesnici, tak můžu psát bez problémů…

Díka za odpověď, ať bude jakákoli :)

Odpovědi
cochee

Klávesnice je k notebooku připojená tzv. flex kabelem, což je ohebný páskový kabel tvořený vodiči z vodivé fólie, zatavenými do nevodivé (většinou průhledné) fólie. Může být, že se vodivé fólie ohnutím přerušily, anebo se flex vysunul z konektoru. Je třeba pohledat na netu návod, jak uvolnit klávesnici (bývá to v servisním manuálu) a flexkabel zkontrolovat.

klob1

a nestává se ti,že ti i někdy zmizí text,co napíšeš?to mě k tomu někdy dělá a to mám nový notebook.jinak problém, snad stejný