Avatar uživatele
rigormortis

Lenost, proč je to problém?

Proč je lenost vnímána jako negativní…proč se lidi, co rádi opravdu nic nedělají, snaží krýt různými výmluvami o tom, proč nic nedělají?
Je to opravdu tak negativní vlastnost?
A proč se k ní nikdo nepřiznává a stále se jen vymlouvá?
Proč s snažíme argumentovat, když jsme prostě jen líní…
Doplňuji:
Lenost není překážka v práci, ani v životě…často pletena s apatií, nebo nechutenstvím.
Lenost je jen činnost vykonávána ve volném čase…tedy nevykonávána žádná činnost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lucijej před 3957 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

Jednou jsem šel na pracovní pohovor, zeptali se mě, co považuji za svoji nejhorší vlastnost, odpověděl jsem jim na to, že jsem strašně líný a jestli se do něčeho nezapálím, nechce se mi to dělat. Nevím proč, ale to místo sem prostě nedostal…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Pokud je třeba něco udělat a tobě se do toho nechce, je nebezpečí, že to bude muset za tebe udělat někdo jiný. A pochopitelně o to, dělat práci za druhého, nikdo nestojí. Proto je to obecně vnímáno negativně. Jsou případy, kterým lenora dokonce nedovolila si vzít ani jídlo, to už pak ohrožuješ i sám sebe.
Doplňuji:
v tom případě si pleteš lenost s nicnedělámí. Takovým lidem se říká peciválové, nikdy ničeho nedosáhnou a jen budou závistivě pokukovat po druhých, že se mají lépe.

Upravil/a: autacek

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

jaký problém, však lidstvo dělá ho_no. A nezdá se mi, že by tuto vizi světa, tak, v jaké je to fázi, vnímalo příliš mnoho lidí negativně, spíše naopak ..většina se raduje z tohoto pohodlného stavu. To jen já, pár mi podobných štváčů a zeměkoule jsme v pr__li ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Moudro předků : Bez práce nejsou koláče .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Jak chceš leností něčeho dosáhnout?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Přečti si bibli. Je tam uvedeno, že zahálka je matkou hříchu. Z toho pochopitelně vyplývá vše ostatní.
Stačí se zamyslet nad naší společností – kdo tu páchá v největší míře kriminální činnost? Pracující lidé to určitě nejsou.
Pokud jsi od přírody lenoch, tak to bude znát i na práci. Nelze být totiž líný jenom někdy a někde. U poctivě „udřeného“ člověka by byly okamžiky snížené aktivity pouze odpočinkem- relaxací, nikoliv leností.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek