arygnoc

Len každý šiesty Róm má viac než základnú školu

http://www.sme­.sk/c/6388089/len-kazdy-siesty-rom-ma-viac-nez-zakladnu-skolu.html

nie sú to zbytočne vyhodené peniaze, zisťovať takéto niečo?
veď to všetci vieme, nie?
To, že každý šiesty Róm sa CHCE postarať sám o seba nie je bohvieaká vizitka pre etnikum.

Nejlepší odpověď
anonym

Opět odkazuji všechny,které tato oblast zajímá a chtějí vědět víc,na knihu „Tabu v sociálních vědách“ od Petra Bakaláře.Toto etnikum se nedokázalo více než 600let přizpůsobit našim kulturním podmínkám.Alko­holismus,drogy,gam­blerství,tres­tná činnost a sociální vyloučenost , uzavřenost komunity vede i např. k častým incestním stykům.Z těchto styků se rodí děti již „jiné“ a další valná část je vychovávána vzpůsobem v této komunitě obvyklé.Takové děti již mají stupeň intelektu jiný.Pokud náhodou některý jedinec vybočí z většiny,pop­ř.i vystuduje,vět­šinou uzavře partnerský vztah s někým mimo komunitu a s bývalým prostředím se příliž nebo vůbec nestýká.Takže pozůstalým průměr nevylepší…Nejsem rasista ,ale tato odborná kniha nepojednává pouze o cikánech,ale i o židech atd.Velmi zajímavé čtení,podložené fakty.Je to učebnice pro vysoké školy…:D

Další odpovědi
www

Těch údajů o tomto etniku je mnohem více, třeba kolik jich neprojde 1. třídou ZŠ, kolik nedokončí ZŠ, kolik stojí jejich vězení, sociální dávky, atd.
Kolik výzkum stojí nevím, ale poněvadž není nijak samostatný, nebude to ten největší problém. Problém je ten, že my to prostřednictvím sděl. prostředků, mailů ap. víme, jenže politikové jsou slepí a hluší, nedělají vůbec nic. Podle mne je právě zde ten problém!
Názor

david22

Osobně si myslím, že v tomto etniku došlo po staletí k takové degeneraci, že za to částečně už nemohou. Oni se s takovym intelektem rodí. Dále jim způsob výchovy a jejich živ. stylu dá takové výchozí podmínky, že se ani nemohou dostat výše, než řekněme zvládnout učiliště.
A to ještě ti „nejlepší z nich“ jsou schopni se vyučit řemeslu. Je to holt začarovaný kruh ☹
Proto jsem rád, když občas zahlédnu rómy, kteří kopou kanály, protože i to je práce a aspoň něktěŕí jsou prospěšní.