Pomoc2459

Léky – Co se stane když sníte léky, které jsou měsíc prošlé ?

LÉKY – Co se stane když sníte léky, které jsou měsíc prošlé ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

pri lieku s trvanlivosťou (expiráciou) rádovo roky, nič.
pri lieku s trvanlivosťou (expiráciou) rádovo mesiace, dni, všeličo.

Další odpovědi
anonym

Ne, že bych ti to doporučoval, ale nestane se nic.
Léky, podobně jako potraviny s dlouhou trvanlivostí, se nekazí tak rychle, aby měsíc po expiraci ´něco´ znamenal.

www

Mohou mít nedostatečné a změněné účinky, ap., záleží na léku.
Nezkoušej to.
Doplňuji:
To mowla: no, třeba inzulín po expirační době a ještě bůhví jak skladovaný.. to bych si tuty nelajzmuj 😁
Například prášek na bolení hlavy nebo pálení žáhy klidně.

Photoguy

podle mě teda vubec NIC.. :)

mosoj

Nic.

bububabu

Někteří tvrdí, že by se léky měly vyřazovat již 3–6 měsíců před samotným datem expirace, protože dochází (rozumějte, může dojít) k jejich rozkladu v důsledku nesprávného skladování (narušení obalu, teplota, světlo,…) a vznikají tak různé neprospívající ne-li jedovaté látky, jež pro nemocí oslabeného člověka může být pověstným posledním hřebíčkem do rakve.
Na druhou stranu opačné stanovisko tvrdí, že při správném skladování je možné většinu léku požít i pět let po expiraci, aniž by se snížila jejich účinnost či hrozilo přímé nebezpečí otravy, atd.

Andre5000

Stát se může cokoliv nepříjemného. To záleží na vaší tělesné kondici a na druhu léků. Raději nezkoušet.