smile35

Lékařské potvrzení na řidičský průkaz

Příští týden musím jít k doktorce pro potvrzení kvůli řidičáku. Chci se zeptat, jestli tam zkoumají zrak na té tabulce nebo jestli jim stačí, že chodím na vyšetření k očnímu??

Nejlepší odpověď
anonym

Jistě, i obvodní lékařka ti zkontroluje zrak.

Další odpovědi
Funna

to záleží na lékaři..některému bude stačit prohlášení, že chodíš na kontrolu na oční…jinému ne a nechá tě přečíst „tabulku“…ale nějak nechápu, proč tě zrovna tahle banalita znervózňuje…že ty blbě vidíš a bojíš se, že ti potvrzení nedají…

Emefej

Ano, bude ti zkoušet zrak. Pokud se mu něco nebude líbit, pošle tě na oční. Sám obvodní lékař brýle rozhodně nebude předepisovat.

smile35

Tak nakonec jsem v pohodě přečetla i poslední řádek :DD

smile35

Funna: Nosím brýle jen ve škole a jsou slabé, protože se snažím vyléčit krátkozrakost pomocí alternativních metod. A nezamlouvá se mi představa, že si tam nakráčím a akorát dostanu silnější brýle, za které by mamka vyhodila peníze a já bych je pak stejně nenosila…

zzzzz

Neuraz se, ale pokud dobře nevidíš, tak za volantem nemáš co dělat. Buď si necháš napsat brýle přes které uvidíš, nebo riskuješ, že někoho zabiješ!!!

Potom vidím ještě jednu možnost, udělat si ŘP až po tom, co bude alternativní metoda léčby dokončena.

Funna

obvoďák ti přece brýle nepředepíše…buď v klidu, to potvrzení je jen formalita…nesmíš být barvoslepá, to je hlavní podstata očního vyšetření…a zbytek je o tom, jestli třeba nemáš epileptické záchvaty a podobné nemoci, aby se z auta nestalo auto bez řidiče…

zzzzz

Já mám kamaráda, který je barvoslepý a má řidičák, dokonce i C.