Nikkol

Lékař napsal šestiletému synovi předpokládanou výšku v dospělosti 180cm.Podle jakého vzorce to vypočítal?

Nejlepší odpověď
bolak

Lékařské tabulky, statistika, genetika.

http://www.rus­tovyhormon.cz/rg/gra­fy.php?graphTy­pe=default

Další odpovědi
Drap

Pokud se dítě vyvíjí normálně, lze vypočítat budoucí výšku dítěte podle velikosti rodičů . Vzorec jsem už zapoměl , tuším že odchylka se počítala ± 4cm

Fiverka

Nedávno jsem tento vzorec četla v článku o růstu dětí.
u dívky:
výška matky+(výška otce –13cm)
_____________­___________________
u chlapce:

výška otce+(výška matky +13cm)

Ale ten odkaz který uvedla předchozí odpověď to spočítá podle stejného vzorce sám:)
Ale stejně je to jen dle statistik. Příroda to pak zařídí jinak. Podle tohoto bych měla mít o 4 cm méně:)