iceT

Legendy o upírech…

Co upírovi brání vstoupit do příbytku,pokud není pozvaný?
Doplňuji:
Obranná a ochranná opatření proti upírům znám 🙂,ale to pozvání,to mi vrtá hlavou…Asi jsem špatně formulovala otázku…
Upír nemůže vstoupit do domu,pokud ho majitel nepozve dovnitř,proč?

Nejlepší odpověď
manon

Cituji: "Mezi obvyklé prostředky, jak je zabít, oslabit či zastavit, patří:

sluneční světlo – někdy stačí jakékoliv silné světlo, jindy je zapotřebí UV složka, někdy skutečně pouze světlo sluneční

Dřevěný kůl do srdce – někdy je zapotřebí určitý druh dřeva (tisové, osikové či dubové) , a jak poznamenal jeden upír v komedii Káčula: umakart nefunguje.
Stříbro – zvlášť pokud je autor plete dohromady s lykantropy
Useknutí hlavy
Tekoucí voda – nemohou přejít přes vodní tok, a pokud musí přes moře, tak cestují ve spánku v rakvích a nejlépe letadlem
Náboženské symboly:
Kříž – nemohou se na něj dívat, na holé kůži je pálí
Svědcená voda – pálí je na kůži
Hostie – nemohou kolem ní projít a pálí je
Svěcené zbraně – pokud jim obyčejné zbraně neublíží, svěcené je zraňují jako člověka nebo hůř
Česnek – nemohou kolem něj projít
Snítka plané růže – položí-li se jim na rakev, nemohou z ní ven
Velké kameny položené na rakev jim znemožní dostat se z ní, stejně funguje i zalít hrob betonem "
Doplňuji:
Upír prý fyzicky nemůže překročit práh jakéhokoli obydlí, kde bydlí žijící člověk. Musí být pozván dovnitř a pak už se může kdykoliv vrátit bez pozvání. Nemusí je pozvat vlastník domu, ale musí to být živý člověk.
A proč? – řekla bych, že to spisovatelé vymysleli, aby to bylo napínavější. Jinak by si upíři courali volně všemi domácnostmi a to by byl mor :)

Další odpovědi
barnajka

Četla jsem, že tvůj dům má v tomto případě symbolizovat tvou mysl, nebo teda spíš podvědomí. Tím, že dáš upírovi svolení vstoupit do svýho bejváku, tak jako bys ho zároveň zvala i na ‚prohlídku‘ svýho podvědomí..
Nedovol mu překročit práh domu – a nedostane se ti ani do mysli.
…nebo aspoň neměl by, potvora jedna zubatá :))

huxa

to, že neni pozbaný :) poté ještě česnek, jestli spíš a máš pod polštářem nůž, dýku, bojí se tě taky, …
Doplňuji:
a proč mu vadí světlo? :) prostě lidi si řekli, že mu to asi tak vadí a aby se nebáli to tak i pro ně bylo pravdou

mosoj

Srp a kladivo.

To když uvidí jedou jak německá myš a nic je nedonutí aby vstoupili.