Ledoví muži-v sobotu je Pankráce a má se výrazně ochladit.

Pokládáte pranostiku o „zmrzlíkách“ za nejvíce platnou a fungující?

Nejlepší odpověď
anonym

Jiná odpověď

viz: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pra­nostika
Většinou také vycházejí po tisíciletí odpozorovaných přírodních jevů.
Ovšem zrovna u ledových mužů to v posledních letech zrovna vždy nevycházelo, snad vlivem změn souvisejících s globálním oteplováním a celkovou změnou klimatu.
Jediná pranostika, která nám zatím každý rok vycházela, je „Na Hromnice, o hodinu více“.

Další odpovědi
michael69

Jiná odpověď

Můj děda (zahradník) říkával:„Když kvetou hlohy,je zima“.