Lednice – funguje mrazák, ale lednice ne, nevíte co a tím?

Včera jsme si koupili jetou lednici s mrazackem vevntir- počkal jsem 12 hodin po dovezeni (prevazeli jsme ji „na stojáka“) kym jsem ji pustil. Po dalsich 12 hodinach za chodu lednice je stav: mrazak jede pohoda –20 C, ale lednice je docela tepla 15 C :(( , vim ze jsem udelal chybu a lednici jsem dal hned na maximum, to ze se to delat nema jsem si precetl i ted, takze jsem ji dal na stredny pozici. Jinak ma jeden motor ten bezi je teply.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestliže je mrazák vevnitř a v něm je –20°C, tak bude nejspíš aparatura v pořádku. Pro kontrolu se podívejte, jestli vypíná. V jakých intervalech má vypínat zjistíte z příkonu kompresoru a udávané spotřeby za 24 hod. Vypadá to na špatné těsnění dveří. Objeďte spáru kouskem papíru, zvlášť dole, jestli všude přiléhá. Pod mrazákem bývá izolační deska, kterou se dá regulovat teplota dole. Trochu ji povytáhněte.

Jestli je těsnění v pořádku a přesto se kompresor za celý den nezastavil, tak tam nebude chladivo nebo bude vadný kompresor. Oprava může být nerentabilní. Nejlepší by bylo lednici vrátit. Původní majitel o tom musel vědět.

Další odpovědi
arygnoc

reklamovat.

pokud je v záruce, nedoporučuji žádne zásahy.

pist18

Tak motor(kompresor?) se cely den nezastavil, du skusit to co ste mi poradil s tim tesnenim. Jinak jsem nasel jinou diskuzi (viz zdroj) a nejspis bude problem jak tam pise pan v prvni odpovedi, ze se jedna o unikajici chladici kapalinu. totiz jsem dole na lednici nasel zaschnutou modrou kapalinu to asi to to chlazeni vid? :(

jinak jsem se koukal na tesneni to by mnelo byt v pohode, ten regulator jsem nasel ale to problem asi neresi

Zdroj: http://www.elek­troworld.info/mo­dules.php?name=Fo­rums&file=view­topic&t=30116

vecernice

Tak tedˇ zrovna reklamuju půl roku starou lednici se stejným problémem a je to unikající chladivo.Unikalo to postupně a nakonec přestal chladit i ten mrazák.