EDA

LED monitor a LCD monitor

Při nákupu monitoru budu z důvodu úspory preferovat nákup LED monitoru k PC. Jaké další plus má oproti LCD monitoru? Slyšela jsem, že je šetrnější k očím, ale také i to, že podsvícení nemusí být po celé ploše monitoru, jak to tedy poznám? A co mám brát vyjma spotřeby a šetrnosti k očím za prioritní?

Nejlepší odpověď
casey

obecne se da rict, ze LCD s led podsvicenim je kontrastnejsi, barvy jsou trochu sytejsi, a uspornejsi.
O setrnosti oci jsem neslysel.

Jestli chces opravsu kvalitni monitor hledal bych monitor, ktery ma led podsviceni a neni vyroben technologii TN.

Další odpovědi
baghira

Pokud se vážně zabýváš třeba fotografováním, tak by tě třeba mohla zajímat věrnost podání barev. To by ti poradili na nějakém diskusním fóru o fotografování (www.grafika.cz), ale to pak počítej s několikanásobně vyšší cenou. Ale pro běžné domácí PC bych to až tak dramaticky neřešil.