P3p!no

Léčivé účinky marihuany

Jednoduchá otázka, jednoduché odpovědi.Myslíte si, že marihuana má opravdu léčivé účinky nebo si to myslí jen jejich „uživatelé“.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem to nikdy nevyzkoušela,osobně si myslím,že jde o výmluvu. To je jako když omlouvám svoji lásku k pivu…má vitamíny,v jednom pivu jich není zas tolik,tak si jich musím dát víc.

Další odpovědi
ten který je

Věřil bych že mohou pomoci nějaké konopné masti s využitím v kosmetice nebo tak trochu v lékařství.Kouření marihuany si myslím moc zdravé není.Plíce musí trpět stejně jako u běžných cigaret.Osobně jsem marihuanu kouřil a bylo mi spíše blbě.Mám také pocit že kouřením marihuany se stala u nás modní záležitost.Hlavně být in.

martina1

Jsem přesvědšená,že léčivá je a známá pije čaj,protože má roztroušenou sklerozu a příznaky se jí zmírnili.Osobně jsem to nikdy sezkusila.Marihuana je bylina jako každá jiná,bohužel je zneužívaná…

Luss

je prokazane, ze latky obsazene v marihuane pomahaji napriklad pri roztrousene skleroze. prodavaji se take masti. ze obecne ma mnoho bylin lecive ucinky je zname a toto neni vyjimka. ovsem, pokud se nekdo vznasi v rausi od rana do vecera a od vecera do rana a tvrdi, ze ho to leci, tak to samozrejme ne.

koukam, ze nez jsem to doplodila tak Martina1 odpovedela dost podobne – takze se omlouvam za dvoji podobnou odpoved

Marenka

Já myslím,že je to tak jak se vším.V přiměřené míře léčí,ve větším množství škodí.A co se týče konkrétně marihuany,než se vstřebá přes pokožku do oběhu tak největší účinek působí na pokožku,pokud vdechnu tak se do oběhu dostane dříve a proto má také vyšší účinek.Osobně mám zkušenost s mastí na ekzém a fakt léčí:-)

anonym

Ja ji kourila taky,ale skrabala me v krku a bylo mi ouvej.Tak jsem zahy prestala.Jinak vim,ze ma lecive ucinky-pouziva se na vyrobu kosmetiky atd.

Nuk nuk

Prakticky všechno, co pochází z přírody, má nějaké léčivé nebo jiné pozitivní účinky. U mnoha takových věcí tedy není problém v rostlině samotné, ale ve způsobu a intezitě použití.
U marihuany jsou prokázané antisptické účinky. Pomáhá dokonce při léčbě atopického exému a má i další účinky. Ovšem nikoliv pokud marihuanu kouříte, správně bude působit jako součást krémů či mastí nebo třeba jako přísada do jídla.

Michal

Možná je to sporné,ale některé lékarny prodávají masti na bolest s přídavkem marihuany. Myslím,že má léčivé účinky.Nikdy jsem marihuanu nekouřil,jen tak pro pořádek.

ReHu

V případě prodeje v lékárnách to je už o byznyse. Viz jablečný ocet na redukci. Jen se toho chytlo pár firem a rejžují.
Pro mě je směrodatná uživatelská spokojenost. A lidi léčivé účinky hodnotí kladně.