Léčivé účinky buku lesního (bukvic)

Nejlepší odpověď
beer

„Bukvice (sbírané na podzim) byly praženy a jedly se pro očistu organismu. Ovšem jen v malých dávkách, jinak působily stejně, jako hodně silný alkohol. Z bukvic se získává také jedlý olej, který, lisovaný za studena, se vyrovná oleji olivovému. Čerstvé bukové listí se žvýká při vyrážce v ústech. Odvar z listí buku je také účinný na svědivou vyrážku.“
Lidové léčitelství

Dnes se z listů a bukvic vyrábí spousta přípravků, např.:

Zdroj: http://www.zdravi-bolesti.cz/pu­peny/p06-buk-lesni.html

Další odpovědi
mosoj

Divokým prasatům chutnají tak nějaké účinky budou.
Jako kluci jsme je baštili místo cukroví ( nic jiného nebylo) ale že by jsme se z toho …, ale člověk nikdy neví, tenkrát to nebyla žádná nemoc !

tuCZek

Plody jsou pro člověka za syrova mírně jedovaté a to díky vyšší koncentraci taninů, tepelnou úpravou však jejich toxicita značně klesá. Při požití většího množství syrových semen dochází k zažívacím obtížím (nevolnost, průjem, případně zvracení), křečím, otupělosti a případně i ke známkám ochrnutí. Záleží ovšem na (velmi kolísajícím) obsahu jedovatých látek v rostlině i na citlivosti daného jedince, mnozí lidé konzumují syrové bukvice bez jakýchkoliv následků. První pomocí je vyvolání zvracení a podání dávky živočišného uhlí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Buk_les­ní