?!

léčba pomocí enzymů u autistů s metabolickozu poruchou.

Máte někdo zkušenosti s její účinností,ať u nás nebo v zahraničí?
Doplňuji:
ANO DIETU GFCF MÁME I JINÁ RŮZNÁ OMEZENÍ VŮČI POTR.ALERGENŮM.

Nejlepší odpověď
blato

Tato tema ma okrajovo zaujima. Aj ked neviem, ci vam odpoved bude nejak napomoocna. Stale castejsie sa totiz v suvislosti s autizmom pise ako o poruche metabolizmu viac, ako o psychickej poruche (co ste naznacili uz aj v nazve temy). Autsti by sa tak mali skor vyvarovat niektorych potravin uplne, ako riesit problemy metabolizmu enzymami, alebo doplnkami. Medzi spominane potraviny sa casto zaraduju skryte alergeny (huby, strukoviny, mlieko, psenicne vyrobky a obilniny vseobecne, niekedy orechy v zavislosti na citlivosti na tieto potraviny). V pripade, ze sa tieto jedla vynechaju sa dokonca uvadza, ze autista moze viest v niektorych pripadoch viest az plnohodnotny zivot.

Další odpovědi
IK

Četla jsem studii od pana MUDr. Karla Erbena, že autisté i jejich rodiny mají vysoký Homocystein (ten narušuje mimo jiné i enzymy). Dotaz bych směrovala na něho.
mudr.erben@seznam.cz

Zdroj: http://www.ka­relerben.cz/