Rawmen

Leasing vs. úvěr?

Leasing vs. úvěr
Dobrý den, zpracovávám absolventskou práci na téma: vybudování fitness centra. Mám vybrané stroje za necelých 900 tis. a potřeboval bych si porovnat zda mě vyjde lépe úvěr nebo leasing (jedná se mi pouze o těch 900 tis. na stoje). Porovnání úvěru jsem si našel, našel jsem stránku, kde byly různé banky, zadal částku a ono mi to vypsalo, která banka mi tolik půjčí, za jakých podmínek apod., ale teď bych potřeboval najít to samé, ale na leasing, v jakém rozmezí se pohybují procenta u leasingu na takovou částku. Neví někdo? Díky moc!

Odpovědi
Zbynas

Leasing je všeobecně dražší (součástí leasingových splátek jsou totiž i odpisy strojů), to ani nemusíš hledat, to je čistá realita.

Pepa25

Porovnání leasing versus úvěr je klasická úloha finanční matematiky, nezapomeň na zdanění a porovnávat čisté cash flow!
Kalkulačka leasingu strojů a zařízení je třeba tady:
http://www.b-leasing.cz/leasing-a-uver-stroju-seznam-vsech-komodit/
(v seznamu vidím třeba solária)

karfigol

Dneska už si berou firmy spíše operatívny lízing, který nabízí http://www.her­tzlease.sk/sk/sluz­by/on-line-kalkulacia.html Je to v podstatě dlouhodobý pronájem a je to výhodnější než běžný lízing.

Jurek

Já to ted také zvažuji, vybírám auto a zvažuji finanovaní, jestli úvěr či leasing a taky kde, u koho někdo s někym nějaké dobré zkušenosti? Budu rád za veškeré vaše příspěvky. dík

SimonS

Jsem ve stejně situaci. Nevím, co vybrat a hlavně u koho. Jsem už docela bezradnej, taky pročítám diskuze, co kdo doporučuje..

Broukk

Tak pokud se vy dva bavíte o autech, tak já mám suprovou zkušenost s g-credit.cz.
Jejich přístup je profesionální, dělají výhodné nabídky, nízké sazby RPS, doporučí vhodné financovaní …
Já jsem maximálně spokojen

SimonS

fakt?
Tak to se mi ted velmi hodí. Zkusím jakou by mě udělali nabídku a co by mě doporučili, díky.

Jurek

Jj já myslím auto, zakladatel to chtěl na něco jiného, to je pravda, ale říkal jsem si, že snad mi tu někdo taky poradí :)
od G-credit?Okey, díky za tip, já se na ně podívám a připadně se jim ozvu, co by mi nabídli, moc díky, jsem zvědavej, co mi nabídnou.

Broukk

jojo zkuste to a uvidíte..
Pro měto bylo fakt výhodné. Hlavne nespolupracují jen s jednou leasignovkou..

SimonS

hele tak moc díky za doporučení, protože já jsem se pro ně taky rozhodl, udělali mě slušnou nabídku si myslím.

Rawmen

A když jsem tedy vyberu úvěr, našel jsem si, že na 900 tis. na 60 měsíců jsou úroky od 5,06% – 13,40%, tak by bylo asi vhodné napsat do práce, že se počítá spíše těmi 13,40% kvůli rizikovosti projektu, že? Já s půjčkami osobní zkušenost nemám, ale počítám s tím, že výši úroků stanovuje banka vzhledem k celkovému riziku projektu, pokud se pletu, prosím o opravení.
Díky.