Avatar uživatele
Rawmen

Leasing vs. úvěr?

Leasing vs. úvěr
Dobrý den, zpracovávám absolventskou práci na téma: vybudování fitness centra. Mám vybrané stroje za necelých 900 tis. a potřeboval bych si porovnat zda mě vyjde lépe úvěr nebo leasing (jedná se mi pouze o těch 900 tis. na stoje). Porovnání úvěru jsem si našel, našel jsem stránku, kde byly různé banky, zadal částku a ono mi to vypsalo, která banka mi tolik půjčí, za jakých podmínek apod., ale teď bych potřeboval najít to samé, ale na leasing, v jakém rozmezí se pohybují procenta u leasingu na takovou částku. Neví někdo? Díky moc!

Zajímavá 0 před 3670 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Leasing je všeobecně dražší (součástí leasingových splátek jsou totiž i odpisy strojů), to ani nemusíš hledat, to je čistá realita.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Porovnání leasing versus úvěr je klasická úloha finanční matematiky, nezapomeň na zdanění a porovnávat čisté cash flow!
Kalkulačka leasingu strojů a zařízení je třeba tady:
http://www.b-leasing.cz/leasing-a-uver-stroju-seznam-vsech-komodit/
(v seznamu vidím třeba solária)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
karfigol

Dneska už si berou firmy spíše operatívny lízing, který nabízí http://www.her­tzlease.sk/sk/sluz­by/on-line-kalkulacia.html Je to v podstatě dlouhodobý pronájem a je to výhodnější než běžný lízing.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jurek

Já to ted také zvažuji, vybírám auto a zvažuji finanovaní, jestli úvěr či leasing a taky kde, u koho někdo s někym nějaké dobré zkušenosti? Budu rád za veškeré vaše příspěvky. dík

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SimonS

Jsem ve stejně situaci. Nevím, co vybrat a hlavně u koho. Jsem už docela bezradnej, taky pročítám diskuze, co kdo doporučuje..

před 3319 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Tak pokud se vy dva bavíte o autech, tak já mám suprovou zkušenost s g-credit.cz.
Jejich přístup je profesionální, dělají výhodné nabídky, nízké sazby RPS, doporučí vhodné financovaní …
Já jsem maximálně spokojen

před 3317 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SimonS

fakt?
Tak to se mi ted velmi hodí. Zkusím jakou by mě udělali nabídku a co by mě doporučili, díky.

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jurek

Jj já myslím auto, zakladatel to chtěl na něco jiného, to je pravda, ale říkal jsem si, že snad mi tu někdo taky poradí :)
od G-credit?Okey, díky za tip, já se na ně podívám a připadně se jim ozvu, co by mi nabídli, moc díky, jsem zvědavej, co mi nabídnou.

před 3316 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

jojo zkuste to a uvidíte..
Pro měto bylo fakt výhodné. Hlavne nespolupracují jen s jednou leasignovkou..

před 3304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SimonS

hele tak moc díky za doporučení, protože já jsem se pro ně taky rozhodl, udělali mě slušnou nabídku si myslím.

před 3296 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rawmen

A když jsem tedy vyberu úvěr, našel jsem si, že na 900 tis. na 60 měsíců jsou úroky od 5,06% – 13,40%, tak by bylo asi vhodné napsat do práce, že se počítá spíše těmi 13,40% kvůli rizikovosti projektu, že? Já s půjčkami osobní zkušenost nemám, ale počítám s tím, že výši úroků stanovuje banka vzhledem k celkovému riziku projektu, pokud se pletu, prosím o opravení.
Díky.

před 3670 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání