iwetax

LDN- „lehárna“ dlouhodobě nemocných

Chápete název Léčebna dlouhodobě nemocných? V jedné leží teta, má poškozený mozek, takže pořád spí. Leží s ní paní a ta normálně vnímá. Nikdo se jí tam nevěnuje. Je jí dobře rozumět. Paní nás požádala o časopisy a noviny. Časopis jsme dali na polštáře a mohla po měsících opět číst.

Podle mě by ti lidé co vnímají, ale nemůžou se hýbat měli mít nějaký program. Vždyť to musí být strašný koukat jen do stropu. Co vy na to?
Doplňuji:
To jsem myslela ´. Měli by tam být obrázky na zdi. Měl by tam chodit třeba někdo kdo jim bude číst nebo je pohladí a něco hezkého jim řekne. Někdo takoví by tam měl být zaměstnán. Není tam ale nic jen bílé stěny. V zahraničí tyto lidi , když je hezky vozí i ven do parku v posteli aby měli čerství vzduch a poslouchali ptáčky (jako v slunce, seno, …)

Nejlepší odpověď
anonym

Mám zkušenost,ležel mi tam otec.Dost těžce popsatelné prostředí. Ve vzduch se vznáší koncentrovaná beznaděj.smutek­.Lidé,kteří většinou prostě končí.Rozhodně bych tam nechtěl a nemohl pracovat.Prostředí přece utváří člověka.
Ale nedá se to posuzovat takto – zvenku.

Další odpovědi
ReHu

Také si myslím, že tady v Čechách to je obrovská bída a máme hoooodně co dohánět. Mám za to, že to je hodně v lidech. Takovouto práci je potřeba, aby dělal někdo, kdo má lidi rád a pomáhat jim chce. Nelze to brát čistě jako práci, žádný zájem, přivezu jídlo a hotovo.

ten který je

Kvalitní péči si myslím mohou poskytnout církevní nemocnice.

anonym

Určitě máte v tomto pravdu,my shodou okolností máme v LDNce paní maminku,která je tam dočasně po problémech s páteří,ale je mobilní sice o francouzkých holí ale je už celkem v pohodě,na pokoji má paní,která jenom leží,kouká a spí,kdyby nebylo naši maminky,tak by si jí tam taky nikdo krom výdeje jídla nevšimnul,maminka ji podává čaj,loupe jí pomeranče atd.ta paní je za to strašně moc vděčná a když přijdeme na návštěvu,tak se už na nás směje.

Q

Je to jen o lidech… Když personál dostane cca 11tisíc, takstihne vyvětrat, otočit proti proleženinám, přebalit… Ale jsou i LDN, kde funguje canisterapie, kde funguje arteterapie, všechno je o lidech a taky o penězích ☹

anetadela1

Je pravda, že by se tyto lidé měli od sebe separovat. Kde leží nemohoucí, nic nevnímající člověk, tam by mu neměli dát člověka, který se může pohybovat a komunikovat.
Ale jak psala ReHu, tak si u nás není vžádném případě bída. Ta je támhle někde ve východní Africe a ne u nás.
Hold u nás není tolik lidí, co by měli povahu a žaludek na to, se starat o tyto nemocné – to za prvé a za druhé svojí roli hrajou peníze.
Upřímně vy byste to dělala? Představte si že, musíte obstarat např. 15 lidí (protože není dostatek personálu) – jít s nima na procházku, dát je vyčůrat, vykoupat a to za 8hod a 12–13 možná 15 tisíc…
Já na to teda nemám.