Avatar uživatele
Ella2

Laserová operace očí pomáhá při jakých vadách?

Laserová operace očí pomáhá při jakých vadách?… Zkoušela jsem se něco dočíst na oftal.cz, ale mají tam jak laserovou tak nitrooční operaci, která je podle Vás měné bolestivá, a která je zase na druhou stranu účinnější?

Doplňuji:
Já jsem se spíše chtěla dozvědět, která tato operace je méně bolestivější. Se kterou vůbec máte nějakou zkušenost?

Upravil/a: Ella2

Zajímavá 0 před 3508 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nelze obecně říci, že to můžeš podstoupit právě ty. Copak my jsme tu doktoři? Zajdi si na oční – nezáleží jen na typu vady, avšak na konkrétní situaci…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nejdřív si ujasni na co chceš vlastně zeptat. Tvoje otázka nemá hlavu ani patu a je o ničem. Jediné co se ti dá odpovědět, že laserové oční operace pří výkonu nebolí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

ad Doplněna: většinou to není tak, že by sis mohla vybrat. Laser se používá na keratektomické operace, obrušuje se jím rohovka, aby se korigovaly oční vady jako krátko- či dalekozrakost nebo menší astigmatismus. Dále pak na speciální věci jako odchlípnutá sítnice. Nitrooční operace pak na vady čočky, typicky šedý zákal. LAserem šedý zákal nevyléčíš a naopak jít na rohovku se skalpelem… no kdysi jo, ale dnes už ne, na to je laser.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Staaafu

Ahoj, já jsem byla na laserové operaci očí a ta je podlě je méně bolestivější než ta nitrooční. Ta nitrooční to už mám zásah do oka a vložení nového tělíska, zato ta laserová, to je jen zákrok s okem. Podle mě, když se díváš na to oftal.cz, tak tam se dočteš o všem co potřebuješ. Já mám teda zrovna s laserovou operaci očí, dobrou zkušenost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

No, mosoji, mě druhé oko skoro až bolelo, v každém případě velmi nepříjemné. Nevím, jestli mě málo zakapali nebo už pominul účinek toho anestetika, ale fakt to skoro až bolelo.

před 3560 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

cochee , pri operaci ??
to by nemelo
boli to pak, to je jasny.., ale pri … ? ;(
ja nebyla, ale syn s pritelkyni a spoustamejch znamejch, a vim, ze " knuceli " az pak :) ja jim menila jen obklady :p
a mate vse ok ?
u nas jo..na 100 % ..a kazdymu doporucuji ..

  • iv-

před 3508 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jj, při. Jak píšu výš, asi málo „kapali.“ 🙂 Už vše OK nemám, je to přece jen už snad dvanáct let, uvažuju o brýlích alespoň na řízení auta, na jiné činnosti mi to stačí. Za ty prachy to ale stálo.

před 3508 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

aha..tak to mozna tak bejvalo driv …
mozna, ze Vam do toho oka ani nic nekapli :p

a na ty : " jine cinnosti " se bojim zeptat :))

  • iv-

před 3507 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek