BEAES

Lapis Lazuli – k čemu je tento kámen používán a ke které planetě je přiřazen?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Lapis lazuli byl těžen z dolů v Badakhshan

provincii Afghánistánu

na více než 6000 let a tam jsou zdroje, které se nacházejí jako daleký východ jako v regionu kolem jezera Bajkal

v Sibiři

. Trade in the stone is ancient enough for lapis jewelry to have been found at Predynastic Egyptian

sites, and as lapis beads at neolithic

burials in Mehrgarh

, the Caucasus

, and even as far from Afghanistan as Mauritania

. [ 2 ]

Obchod v kamenné je dost pro staré lapis šperky byly nalezeny na egyptských Predynastic

místech, a jako lapis korálky na neolitických

pohřbů v Mehrgarh

, Kavkaz

, a dokonce jak daleko od Afghánistánu jako Mauritánie

Další odpovědi
Děda Louda

Lapis LAZULI

Královská modř symbolizuje duchovní hloubku a absolutní světlo vnitřní harmonie. Probouzí v nás nadlidskou lásku, pocit krásy a idealismus. Otvírá duši nekonečnost věčného vesmíru a probouzí citlivost a vnímavost. Dokáže prohloubit náš vnitřní pohled, kterým jen v jiné formě dosáhneme stejných duchovních prožitků. Dodá nám pocit jistoty a bezpečí a daruje nám schopnost uvádět vnitřně viděné a procítěné v realitu. Hlavní význam lapisu je v duchovní oblasti. Zahřejeme-li jej na slunci, pomáhá proti otokům a při zánětech, potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, zmírňuje deprese a bolesti hlavy pramenící z nejistoty. Je to kámen přátelství, podporuje harmonii v mezilidských vztazích. V mnoha kulturách byl uctíván jako svatý kámen, jako nebeský posel, jenž přináší lidstvu moudrost. Podporuje růst našeho ducha, posiluje ho a nabízí poznání vyšších souvislostí. Posiluje intuici a schopnost nahlédnout do vlastního nitra, rozpoznáváme s jeho pomocí snadněji i skrytý smysl síly, působící v pozadí. Doporučuje se pro meditaci a telepatii. Léčí nespavost, melancholii, nemoci žlučníku, horečku, neutralizuje jedovaté látky v těle, posiluje tkáně a doporučuje se při rakovině. Věřilo se, že má schopnost zahánět neštěstí, užíval se k léčení očních chorob, neuralgiformních bolestí a křečí. Má výrazný vliv na duchovní sebekázeň člověka.

Přiřazení: Šestá čakra – třetí oko

  • ASTROLOGICKÉ PŘIŘAZENÍ: Střelec, Panna

Zdroj: http://www.re­laxia.cz/krys­tal_jednotlive­.htm

Pantata

Na bradavice k potírání