Moniccc

Lapače snů. Fungují?

Už delší dobu uvažuji o koupi lapače snů, jelikož mám problémy se špatnými sny, které mě po probuzení dělají smutnou, v depresi a né v dobré kůži. Chci se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenost s lapačem snů, jestli doopravdy fungují a popřípadě kam bych ho měla zavěsit. Díky moc :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Hodně senzitivní lidé, kteří se chystají něčemu uvěřit a upnou se na to, aby jim to pomáhalo by se neměli v příliš osobních věcech ptát anonmních lidí na jejich názor. Vždy se najde někdo, kdo ti řekne, že to nefunguje a podvědomí zapracuje. Víra tvá tě uzdraví tu platí na sto procent. Proto takový účinek placebo tablet.
Ptát se můžeš na účinky pracích prášků, ale raději ne na to, co ovlivňuje tvou psychiku. Můžu tě jen uklidnit tím, že každý člověk je jinak vnímavý a co u někoho nezabírá nebo nad tím ohrnuje nos, může být pro tebe přínosem. Přeji klidnou noc.

Další odpovědi
terry

100% nefungují.
Ale indiáni věřili, nebo ještě možná věří, že ano.
Pouvažuj o tom, na jakém principu by mohl takový lapač fungovat.
HNapadá tě něco?
Zkus se před spaním uklidnit.
Něco pěkného si pusť, nebo přečti apod.

led

Ak človek nepozerá pred spaním horory a televízne noviny a ide spať s čistou mysľou, nemá problémy s negatívnym snívaním. Ten čas medzi bdením a spánkom dokáže rýchlo preklenúť. Na to nepotrebuje žiadne lapače snov.
Historicky:
Indiáni žili v neustálom strese z prepadu nepriateľmi prípadne zvieratmi, ich spánok bol ľahký, skôr polospánok, uši otvorené aby počuli prípadného nepriateľa – zviera. Preto si vymysleli tzv.lapač sna, aby hrôzy života sa im nepremietali v mysli. Mysľou sa upriamili sa na svoj „lapač snov“ a svoje vidiny mu virtuálne odovzdávali.
Malé deti používali ako „lapač sna“ bábiku. A pomáhalo to.

beer

Mohou fungovat jen tomu, kdo jim věří. Vyzkoušej ))

Drap

Zavěsit nad lůžko, nejlépe nad hlavu. Fungují stoprocentně. I když u těch pouťových atrap co se prodávají si vůbec nejsem jist.Podle mne by bylo jistější udělat si ho sama.

Amie

Řeknu to takle – já jsem si ho dala na světlo a měla jsem (pokud jde o sny co si pamatuji) krapet nenormální, divný a ujetý… jinak je to ale hezká dekorace ;)

MichalN

100% fungují, pověsit nad hlavu