fortin

Langoše: patří do nich prdopeč nebo kvasnice?

Nejlepší odpověď
annas

Znám jen langoše s droždím. Ještě jsem vyhledala recepty na Google a našla jen recepty s přidáním droždí.

Další odpovědi
iceT

Dávám kvasnice,ale teď mám doma sáček na přípravu sladkého i slaného těsta,prý kyne při pečení,ale nevím co to udělá s langošema,když ty se smaží…

Kypřicí prášek (též prášek do pečiva či slangově zkráceně prdopeč) je suché chemické kypřidlo používané ke zvětšení objemu a odlehčení textury pečiva, například muffinů, koláčů, vdolečků nebo piškotů. Kypřicí prášek funguje na principu uvolňování oxidu uhličitého do těsta acidobazickou reakcí, čímž vznikají v těstě bublinky a to se tak nakypřuje. Používá se místo droždí v případech, kdy není žádoucí příchuť fermentačních produktů kvasinek[1] nebo pokud těsto není dost elastické, aby udrželo bublinky plynu déle než několik minut[2]. Protože se oxid uhličitý při acidobazické reakci uvolňuje rychleji než při fermentaci, chléb vyrobený s použitím kypřicího prášku se označuje jako rychlý chléb.
Většina komerčně dostupných kypřicích prášků se vyrábí ze zásadité složky (typicky hydrogenuhličitanu sodného čili jedlé sody), jedné nebo více kyselých solí a inertního škrobu (např. kukuřičného nebo bramborového).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kyp%C5%99­ic%C3%AD_pr%C3%A1%C5%A1ek

dědapetr

Informace od ženských zásadně kvasnice.

hanulka11

také dělám s droždím

johana 56

Kvasnice,dávám jedině vážené.