kytle a dučiště

co znamenají slova kytle a dučiště

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že slovo dučiště má původ ve staročeském dučěje – hlasivka, hrtan; trubice. Příponou -iště (dučejiščě, pak dučiště) se tvořila slova ve významu místa, kde bývá něco uloženo.
Podle Staročeského slovníku.

Další odpovědi
quentos

kytle, kytlice: (kdysi) chudý svrchní oděv mužský i ženský, posléze spodní sukně nebo blůza, srov. zdroj

dučiště jsem nenašel – nemyslíte lučiště? To by byl zastaralý výraz pro kuši nebo samostříl.

Zdroj: slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ky­tle-kytlice