Zvědavý

Kým byla inspirována postava Antonína Maděry ze seriálu Zdivočelá země ??

Autor seriálu Jiří Stránský říkal že byl ve vězení s někým podle koho vznikla postava AM. Není známo kdo to byl ? ? Díky

Nejlepší odpověď
Medulka.013

Jiří Stránský napsal knihy Zdivočelá Země a Aukce a podílel se společně s režisérem Hynkem Bočanem na scénáři k seriálu.
Scénárista Jiří Stránský byl za komunismu skutečně osm let vězněn, mimo jiné i v uranových dolech v Jáchymově. Již tehdy si psal poznámky a poznal opravdový předobraz Antonína Maděry (Martin Dejdar), kterému však slíbil, že nikdy neprozradí jeho totožnost. … (JoranProvenzano) – viz zajímavosti k filmu Zdivočelá Země na ČSFD.
Stejně tak Martin Dejdar v jednom z rozhovorů (viz odkaz) říká, cituji: Jirka Stránský je určitou částí Maděra. Zároveň má Maděra reálný předobraz, ale jaký – to Jirka nikdy nikomu neprozradil. …

Zdroj: http://www.de­nik.cz/ostatni_kul­tura/martin-dejdar-kdo-byl-skutecny-madera-obavam-se-ze-to-nedozvim-20120813.html

Medulka.013

Zvědavý: Děkuji moc za tuto otázku. Udělala mi velkou radost. Seriál Zdivočelá země jsem poprvé viděla už v první televizní premiéře před 20 lety (to mi bylo 15–16 let) a doprovázel mě až do poslední 4. série. Žádný jiný seriál nemám tak ráda. Nejvíc se mi líbila 2. série, která je zároveň nejsmutnější. Nejvíce mě dostala scéna z vyšetřovací vazby, kdy Maděru tloukli obuškem přes chodidla. Brečela jsem..

Zvědavý

Ano ten díl kde ho mlátí bych dal povinně pouštět ve školách. Aby věděli jací komunisti byli (a pořád jsou bohužel)