Human

kWh – otázočka

Zdar, mám jednu trocha hlúpu otázku. Spotrebič s príkonom 1 kW spotrebuje za 1 hod. energiu, kt. sa rovní 1 kWh. Ak by však zapnutý 2 hod., tak by sa to zsvojnásobilo? takžže by to boli 2 kWh?

Thx ..

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

no ani né… to by měl stále spotřebu 1kWh …protože tím, že ten spotřebič necháš běžet dvě hodiny neznamená, že by z ničeho nic začal „žrát“ jednou tolik…

ale když se zeptáš, kolik ten spotřebič spotřeboval třeba za dobu dvou hodin, nebo deseti hodin, tak to je jiná…

důležité je porozumět otázce…

Další odpovědi
anonym

Ano – pokud byl s tímto příkonem zapnutý 2h nepřetržitě, spotřeboval 2kWh.

Hamon

Tady je vidět, jak je důležité se správně zeptat – otázka je docela nejednoznačná, proto lukas.zmizik musel napsat odpovědi dvě.

mosoj

Kdyby jsi věděl co to znamená 1 kWh , to jest co znamená vyjádření jednotek.

1 kWh = 1kW * 1 hod
1kW * 2 hod = 2 kWh
atd......
I při tak formulované otázce k jinému výsledku dojít nemůžeš.