Lilinka B

Kvůli čemu vegetarián nejí maso?

Nejlepší odpověď
Drap

Maso nejí proto, že je vegetarián. Důvody jsou různé, někomu je líto zvířat, některému nechutná maso, jiný to dělá z duchovních důvodů

Další odpovědi
cochee

Kvůli lítosti, že pro naplnění jeho břicha by muselo umřít zvíře.

marci1

Důvody jsou velmi různé. Někteří vegetariáni tvrdí, že nemohou jíst „něco“ co má obličej, jiní zase, že maso „hnije“ ve střevech.
Citace důvodů z Wiki-Vegetariánství :
"Důvodů proč se člověk rozhodne jíst bezmasitou stravu je několik a často se prolínají nebo přechází v čase jedna v druhou. Samotné nejezení masa je tedy většinou až následek nějakého rozhodnutí. Vnější znak vegetariána i vegana je nejezení masa, vnitřní znak je, ‚proč‘ maso člověk nejí.

Kulturní
Člověk žije v zemi, komunitě nebo rodině, kde se maso nejí, a tak zcela automaticky tento návyk přebírá. Pokud je komunita otevřená, netotalitní, má většinou v dospělosti možnost toto změnit.

Zdravotní
Člověk dojde na základě nějaké informace k závěru, že jeho zdravotní potíže (případně jako preventivní opatření) by se daly vyřešit přechodem na vegetariánskou stravu.

Etické
Soucit se zvířaty. Láska ke všem zvířatům bez rozdílu rasy, pohlaví, podnebí, kontinentu.

Náboženské, filozofické
Člověk je příznivcem nebo členem náboženského či filozofického směru, který hlásá vegetariánství.

Ekologické
Člověk dojde na základě vnější informace nebo vlastním myšlenkovým procesem k závěru, že svým nejedením masa pomůže k ochraně životního prostředí či planety.

Ekonomické
Ekonomické podmínky jsou takové, že člověk prostě nemá peníze na to, aby si kupoval živočišné výrobky.

Anatomické
Člověk dojde k přesvědčení, že člověk nemá žádné anatomické znaky, které by ho činily masožravcem.

Vlastní přesvědčení
V dotazníkové akci uvedlo 44% dotázaných vegetariánů jako důvod „vlastní přesvědčení“.

Být „in“
Člověk má potřebu být ve své komunitě in nebo extra, bere svůj vegetariánský postoj jako módní doplněk. "

Mirdas

Souhlasím s Drápem, jen bych dodal i ty, co chtějí být zdraví.

zjentek

kvůli pevnému zdraví

huxa

Ještě doplním Drapa-někdo je na masa alergický (když jsem byl malý, byl toto můj problém a všichni měli hloupé keci o tom, jak je maso prospěšné, dobré a ať ho aspoň zkusím, netolerantní hovada)

bolak

Vytvořil jsem ti dotazník na vyplňto, tak pak se koukni na výsledky > http://www.vy­plnto.cz/data­baze-dotazniku/kratky-test-pro-vegetariany/

Jinak se můžeš kouknout na tyhle stránky, jaké uvedli důvody přímo sami vegetariáni > http://www.ve­getarian.cz/dis­kuse/dproc/dpr­oc.html