Zlatý

Kvóty pro ženy na vedoucích pozicích...?!

Čtu tento článek a čumím: http://www.novinky.cz/… Pokud jde o můj názor, dlouho už jsem neslyšel větší nesmysl. Filip Renč mi to vzal z úst - přesně jeho slova mi proběhla hlavou, když jsem uviděl nadpis článku. F. Renč totiž mimo jiné naprosto výstižně uvedl: "Záleží přece na schopnostech, dovednostech a vzdělání každého, a ne na tom, jakého je pohlaví!"

Vzápětí mě pobavila Michaela Marksová-Tominová, stínová ministryně pro lidská práva a rovné příležitosti; prý: "Pro mě nejznámější kvóta je Oprah Winfreyová." Z této věty vyplývá, že vážená stínová ministryně nemá vůbec páru, co slovo "kvóta" znamená, jinak by ho nepoužila takhle nesmyslně.

Co o tomto "úžasném" návrhu soudíte vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

ahoj,je to tak napsal Renč-Existují stejně tak silné, schopné ženy a slabí muži jako slabé ženy a silní muži.
proč koukat na to,zda je to muž či žena,jsi schopnej a dobrej,?
TAK TO DĚLEJ PRÁVĚ TY.
bez ohledu an pohlaví

Další odpovědi:

Špatná je společnost, která "musí" vylepšovat své struktury kvótováním. Kvóta jako taková je vždy množstevním omezením. Byla bych pro to, aby ve všech postech bylo zastoupení skutečnými odborníky. Když to budou muži, tak mi to naprosto nevadí a když ženy, tak to přijmu stejným způsobem.
Sama za sebe preferuji ve vedoucích funkcích a v politice spíše muže. Je to dáno tím, že muži mají větší nadhled, že nejsou povětšinou detailisty a vidí díky tomu problémy v širších souvislostech. Také mají daleko snadnější schopnost uchovat si autoritu u ostatních. Ženy se musí prosazovat svými znalostmi a názory poněkud obtížněji. Když už ale taková žena v určitém společenství uspěje, tak je většinou uznávána s tím větší samozřejmostí a ochotou.
No a pokud jde o paní stínovou ministrini, tak si zřejmě vysloužila slušivou přezdívku "kvóta". Když můžeme mít "kačenku biomasu", proč ne?

Kvóty, ať už genderové, nebo rasové (školství v UK, USA) jsou svinstvo.

Bronzový

Přesně, je to podle mě stejná úroveň diskriminace jako s barvou pleti. Pokud žena dokáže, že práci skutečně vykonávat může a má na ni předpoklady, proč ne. Existuje mnoho žen co jezdí s kamiónem, dělají na stavbě, a x dalších praci :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.