Avatar uživatele
Pájo

Květiny mluví nejkrásnějším jazykem světa… ovládáte však symboliku květin?

Je propracovaná a zajímavá… ale řídí se jí dnes někdo? Co myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, Wang, MA-SU-KA, anonym před 4123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Je sice zajímavá, ale vymyslel jí člověk. Kdo ví, co na to kytky? 🙂
Každá květina je krásná, a jestli je navíc darováná upřímně, ze srdce a z lásky, je jedno, jestli je to vlastnoručně vypěstovaný kaktus, elegantně svázaný pugét růží nebo jedna sedmikráska, utržená při procházce na prvním rande.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Symboliku lidé ovládali dříve, dnes téměř nikdo.
Už v pubertě, pokud jsem dal vybrané květiny své vyvolené, nevěděla oč jde stran symboliky, ale každá měla radost z květin. To platí dodnes-radost symbolika/nesym­bolika 😉.
Vždy jsou ale květiny hezčí živé v přírodě, ne nanatrhané. Jenže, často ty natrhané udělají ženě daleko větší radost, než i ty v květináči.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

my romanticke duse sme nezabudli, ved to je abeceda dvorenia sa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Já nevím, ale když naše květiny viděly jazyk kozy, tak už nemluvily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Kdysi jsem to četla, něco si z toho pamatovala a pak zapomněla – zůstal jen pocit, že žlutá znamená žárlivost – jenže já miluji žluté růže, tak přece si nebudu myslet, že někdo na mne žárlí, když mi je dává… :)
Asi se to už nepoužívá, pochybuji, že by se ní někdo řídil – leda sladěná dvojice staršího ražení by tak mohla něco vyjadřovat. Jinak by se to asi minulo účinkem…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kristýnary

Pro mě jsou květiny hodně důležité. Nedokážu si bez nich svůj domov a zahradu představit. Také mě potěší, když si manžel vzpomene a koupí mi řezané květiny, které si nechávám v kuchyni, abych je měla neustále na očích. Včera mi nechal poslat nádherné růžové růže. Našel si doručení květin Praha u https://www.fle­urop.cz/rozvoz-kvetin-praha a udělal mi s nimi velkou radost 🙂 .

před 1440 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek