Pájo

Květiny mluví nejkrásnějším jazykem světa… ovládáte však symboliku květin?

Je propracovaná a zajímavá… ale řídí se jí dnes někdo? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
Damiana

Je sice zajímavá, ale vymyslel jí člověk. Kdo ví, co na to kytky? 🙂
Každá květina je krásná, a jestli je navíc darováná upřímně, ze srdce a z lásky, je jedno, jestli je to vlastnoručně vypěstovaný kaktus, elegantně svázaný pugét růží nebo jedna sedmikráska, utržená při procházce na prvním rande.:-)

Další odpovědi
www

Symboliku lidé ovládali dříve, dnes téměř nikdo.
Už v pubertě, pokud jsem dal vybrané květiny své vyvolené, nevěděla oč jde stran symboliky, ale každá měla radost z květin. To platí dodnes-radost symbolika/nesym­bolika 😉.
Vždy jsou ale květiny hezčí živé v přírodě, ne nanatrhané. Jenže, často ty natrhané udělají ženě daleko větší radost, než i ty v květináči.

anonym

my romanticke duse sme nezabudli, ved to je abeceda dvorenia sa.

venkovan

Já nevím, ale když naše květiny viděly jazyk kozy, tak už nemluvily.

manon

Kdysi jsem to četla, něco si z toho pamatovala a pak zapomněla – zůstal jen pocit, že žlutá znamená žárlivost – jenže já miluji žluté růže, tak přece si nebudu myslet, že někdo na mne žárlí, když mi je dává… :)
Asi se to už nepoužívá, pochybuji, že by se ní někdo řídil – leda sladěná dvojice staršího ražení by tak mohla něco vyjadřovat. Jinak by se to asi minulo účinkem…

kristýnary

Pro mě jsou květiny hodně důležité. Nedokážu si bez nich svůj domov a zahradu představit. Také mě potěší, když si manžel vzpomene a koupí mi řezané květiny, které si nechávám v kuchyni, abych je měla neustále na očích. Včera mi nechal poslat nádherné růžové růže. Našel si doručení květin Praha u https://www.fle­urop.cz/rozvoz-kvetin-praha a udělal mi s nimi velkou radost 🙂 .