Avatar uživatele
HakitoCZ

Květina pro maminku přítelkyně

Dobrý den,
jednou přijde den, kdy se setkám s matkou přítelkyně a myslím, že by bylo moudré vzít jí nějakou květinu, ale já o květinách vím akorát to, že rostou ze země a většinou vzhůru od středu Země xD
Díky všem!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, Sandy, mosoj, chudst, barnajka před 4637 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Doporucil bych vam to jednoduse: ZEPTEJTE SE PRITELKYNE! Ona vam toho o sve mamince muze rict hodne. Npriklad nektere mamky treba preferuji radeji kyticku v kvetinaci, nez extra drahou kytku v celofanu, ktera jim za par dni zvadne. Dale vam muze rict, jestli jeji maminka rozumi „reci kvetin“; pokud ne, pak proste jdete do kvetinarstvi (doporucuji opet s pritelkyni), reknete, k jake prilezitosti to je a kolik chcete do kyticky investovat a je to.

A uplne nakonec: kazda kyticka je hezka. Teoretickou budouci tchyni tim potesite, at vezmete jakoukoli.
Doplňuji:
Ad řeč květin: „Až tedy budete rodiče své drahé žádat o její ruku, kytici rudých růží nedávejte budoucí tchyni, ale snoubence. Její matce věnujte raději gerbery, které mají vyjadřovat upřímnost a čistotu úmyslů.“ – myslim, ze se to da vztahnout i na prvni shledani.

http://www.zap­nimozek.cz/kve­tomluva-temer-zapomenuta-rec-kvetin

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Honzin8

Ahoj všem, měl bych dotaz. Jak často kupujete drahým polovičkám květiny? Jen, když je příležitost nebo i jen tak?

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sabulak

Moje si na kytky děsně potrpí, takže já hodně často. I třeba jen tak… Jako překvápko do práce. Objednávám je na florea a spokojenost.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Jako musím jenom souhlasit. Tento shop je super. Vždycky maximální spokojenost. Jaké kytky jsi od nich objednal?

Avatar uživatele
walerianecek

Naposledy jsem od nich vybral tuhle kytku https://www.flo­rea.cz/detail/kra­bicka-ruzi-romeo-sampan-15x8cm. A jako manželka měla opravdu radost :)

Avatar uživatele
Allousek

Květiny přítelkyni kupuju na narozeniny a výročí. Pro někoho je to možná málo, ale beru to tak, že když je to jenom dvakrát do roka, tak se plácnu přes kapsu a udělám jí překvapení v podobě kurýra s obří kyticí. To hoši doporučuju a je to věc, která ženu nikdy neomrzí ;). Výbornou zkušenost mám s tímto online květinářstvím www.florea.cz/pro­dukty/kytice-100-ruzi-1

Avatar uživatele
Honzin8

No, já jsem si říkal právě, jestli to není málo. Já jí kytky dávám docela často. Ona je má ráda. Jinak jo, ta florea je super. Narazila jsem na ni nedávno a kytky už objednávám jen tam.

Avatar uživatele
Honzin8

Já to mám taky tak :D Moja kytky miluje :) Moc rád jí je objednávám. Ona má pak fakt radost :) A to za to stojí.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Pokud budeš kupovat na to shopu florea, tak rozhodně doporučuju ten květinový box. Ten měl u nás neskutečný ohlas a úspěch. A co jsem byl překvapený, tak kytky v něm zůstaly dlouho krásné a i po usušení super.

Avatar uživatele
Sabulak

No, tak to koukám, že to máme stejně. Ty ženský jsou prostě jedna jako druhá :D

Avatar uživatele
GabulkaA

Ahoj, doporučuju objednat a nechat doručit kytičku. Super je to od https://www.flo­rea.cz/. Mají moc hezkou nabídku. Pro tuto příležotitost se hodí ta krabice růží. Moc hezký a milý dárek :)

před 1024 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KratochKarel

Taky mám výbornou zkušenost s jejich službami.

Avatar uživatele
salsa verde

rovnou říkám že si jen tak někoho nevmu, byť bych se mohla stát královnou po boku Dr.Axla. Musím ale přiznat že mně po odpovědi na otázku o psychologii začal zajímat…jen se modlím aby na tuto diskuzi nanekoukla -iv- nearada bych nějaké problémy 🙂

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
salsa verde

pro chudst: já tě musím moc moc pochválit. tvé vysvětlení je jasná známka toho že květiny kupuješ a že to umíš. Je to moc hezké a zcela nepokrytě Tě můžu doporučit jako vzor ostatním. A také jsem přesvědčená že v květinářství kam chodíš mají z tebe radost protože víš co chceš a nenecháš floristku věštit co se asi tak bude líbit. 🙂 Ostatní si možná řeknou že taková banalita jako koupit kytku…ale dnes, kdy květiny nejsou nejlevnější a je obrovský výběr to není zas tak lehké si umět vybrat. 🙂

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Ajajaj, dekuji hrozne moc, ale rozhodne me jako vzor v tomto nedoporucujte! Pokud kyticku kupuji pro nekoho znameho (resp. znamou/pribuznou :)), vetsinou vim, ktere kvetiny ma rada. Ale pokud bych to mel kupovat nekomu cizimu, asi bych vestil spolu s floristkou, protoze ja reci kvetin skutecne nerozumim, jen mam o ni povedomi :) Koupit kytku dneska neni problem; ale mate pravdu – je tezke si vybrat tak, aby kyticka byla hezka, neco rikala a abyste tam nenechala nevim kolik penez.

Tak, toliko horke pravdy o me malickosti a kvetinach – zadny odbornik nejsem :)

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Já se omlouvám, že se pletu druhým do „soukromé“ debaty, ale nedá mi to nereagovat :)

Souhlasím naprosto se salsa verde – mladý muž, co se orientuje v květomluvě..to opravdu není úplně standard :) Já za celý život potkala takovýho šikulku jen jednoho – byl profesí učitel, zahradničení a květinky měl jako celoživotní hobby. Já vždycky úplně zírala, kolik toho o rostlinstvu všeho druhu ví a zná. Jestli z té jeho vášně pro floru měla užitek i jeho manželka, musela to bejt šťastná ženská :))
Já květiny úplně miluju, ale pěstovat je neumím – všechno mi hned umře :( Vždycky mi proto udělá neskutečnou radost i pugét těch řezaných. 26 let (!!!) jsem čekala na svou první kytici, kterou mi někdo DARUJE. Ty všechny předtím jsem si vždycky musela koupit sama :)) Nějaká ta schůzka s muži samozřejmě proběhla, ale nikdy žádnýho z nich nenapadlo donést mi aspoň jednu pampelišku utrženou někde cestou :)) Nemyslím, že by to byli nějací burani – to ne.. Některým chlapům prostě jen nedochází, jak jsou pro nás holky důležitý „drobnosti“ :) Svých vysněných žlutých tulipánů jsem se dočkala teprve letos, když jsem měla narozky. Dala mi je sice mamka a ještě jsem si o ně musela skoro říct…Ale ta radost z nich pak byla tak veliká, že když po týdnu upadl poslední okvětní lístek, ani jsem kytici nedokázala vyhodit a ještě pár dní jsem se kochala pohledem na holý pahýly :D

Takže chudste: ať ti ten tvůj cit pro potřeby žen vydrží – je to fakt hezký a paní chudstová to jednou určitě náležitě ocení :))

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
salsa verde

Víš už jen to že uvažuješ nad tím aby to měl rád ten obdarovaný a dále že si to i pamatuješ…už to je ne zcela samozřejmé. já jsem v květinách pracovala 15 let a tak mužu s klidným svědomím říct že 90% zákazníků netuší jak si vybrat. natož aby si pamatovali co komu…no to bylo jako zjevení když přišel muž a věděl co che a proč to chce. 🙂

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
salsa verde

chudst-dneska to vypadá na samou chválu, to máš ale pěkný večer no ne? 🙂

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Nejen vecer, i rano! Ale na tolik chvaly vazne nejsem, nezaslouzim si ji. Ted se mi vybavilo krasne prirovnani z oblasti pocitacu: „Kvetiny ovladam na uzivatelske urovni, ne na urovni profesionalni.“ – a to, ze je ovladam nejak na uzivatelske urovni neni nic, cim bych se mel chlubit nebo byt chvalen. To vy jste v kvetinarstvi pracovala pres 15 let, vy jste ta profesionalka, ktera si zaslouzi obdiv! Ja pro to mohu mit pouze trosku nejaky cit, a za ten se nechvali.

Barnajka: mas pravdu, kluci na to sice casto zapominaji, ale ani takovych moc neni, asi jsi mela proste smulu. (A dobre, pisu si za usi, ze specialne tobe, jestli se nekdy potkame, musim donest zluty tulipan XD Jestli bude nekdy sraz Odpovedi, asi to bude vypadat zajimave, ale budiz, ostatni maji smulu, mas cestnou vyjimku :))

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Souhlasím s dívkami o uznání a pochvalou pro chudst.
Ale za pány musím sdělit, že my ze staré školy toto známe, neboť to patřilo k dobrému vychování a samozřejmému všeobecnému rozhledu.
To, že se ke slovu dostal jen chudst bylo zapříčiněno předčasným uzamknutím otázky.
Pak už většinou nikdo nereaguje, protože to považuje za zbytečné, tazatele už další odpovědi nezajímají.
Nás třeba mamka učila pravidelně darovat květiny a při víkendových návštěvách za studií nebo i pozdějších méně častých jsme k mamce nikdy nezdili bez kytky.
Aniž bych chtěl chudst-ovi upírat zásluhy, protože u dnešních mladých to opravdu není běžné, nechtě se trochu ocitl v roli – „mezi slepými jednooký král“.
Takže za ostatní mužský tímto prohlašuji, nejsme všichni stejní!

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Ano, uznani „mezi slepymi jednooky kral“ – s timmto pojmenovanim bych uz docela souhlasil :)

A pan doktor je pak evidentne kral kralu, protoze vidam-li nekoho tydne, kvetiny mu rozhodne pravidelne nenosim – a nosil-li jste kvetiny tydne mamince, je to od vas vazne krasne – byt i starou skolu, dovolim si pochybovat, ze to tak delali vsichni ci byt jen vetsina – holt cest vasi vyjimce!

Muzete si vzit pani salsu verde za kralovnu a barnajka bude delat princeznicku :) // Hm – vy jste si vzal vlastne -iv-? Nebo jak to je? Ty ctyri dny, co jsem tu nebyl, jsem se dozvedel az ze druhe ruky, ze se tu neco takoveho udalo, rad si poslechnu podrobnosti :)) No, dobre, to by mi asi neodpustila, kdyzbych vas ozenil jeste i se salsou verde XD//

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Oprava – nejezdili.

před 4636 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek