postcd

Kvasinky jsou prospěšné?

možná jste slyšeli výrazy kvasinková infekce a jiné související s přemírou kvasinek v lidském těle. chci se zeptat, kvasinky i další parazité v lidském těle jsou vlastně prospěšní, protože například pomáhají při kvašení potravy, co kdyby naše tělo byla popelnice a neměli bychom možnost mít v sobě kvasinky, nebylo by to pak pro naše tělo nakonec horší a kvasinkám se daří jen pokud jíme nezdravě a děláme jim tak prostředí?

Odpovědi
huxa

Bez těchto symbiontů bychom nežili, ani další tvorové, kteří mají své symbionty.
Kvasinkám je jedno, jestli jíš „zdravě“ nebo ne, chtěl bych vědět, jak bys zdůvodnil kvasinky v pochvě tím, že jí nezdravě.
Candida se má víceméně dva hlavní důvody přemnožení-užívání antibiotik a snížení imunity, při přílišném příjmu cukrů se může také vyskytnout, ovšem jde to vše ruku v ruce. Onemocníš, jsi poté z toho vystresovaný, bereš antibiotika, musíš jíst více sacharidů, máš zároveň oslabenou imunitu a candidóza brzy přibyde.