Eda69

Jaká je kvalita zvuku hifi vs. klasické repro?

Všechny testy srovnávají jen soundbary navzájem a např. 2.1 hifi soustavy taky navzájem ale velikostně to není takový rozdíl a je mi v podstatě jedno co pořídit.

Nechci za každou cenu maličký kompaktní soundbar ale když se podívám co v tom vlastně je, nezdá se mi že by kvalita výsledného zvuku musela být apriori špatná kvůli velikosti, např. spousta high-end domácích kin mají maličkaté středové a výškové satelity.

Pro představu koukám někde kolem 5–7k, tento soundbar vyšel z d-testu nejlépe přestože nemá vůbec subwoofer a je cenově za 5k cca, jde mi o to když koupím 2.1 hifi je jisté že to bude hrát lépe?

http://www.hifi-voice.com/domaci-kino/ostatni/1284-denon-dht-t100.html

Odpovědi
Clouseau

Tak otázka není moc dobře položená.. Hifi je velmi stará norma která specifikuje parametry zařízení která mohou být jako Hifi označena.. Vznikala v době gramofonů a páskových magnetofonů a z dnešního pohledu je už „směšná“ protože nesplnit jí skoro už nejde… Ale k věci. Pokud máš prostor tak určitě subwoofer. Čím větší tím lépe. Výšky ti zahraja jakékoli repro ale slušný basy jedině subwoofer. Čím nižší je uváděný frekvenční rozsah tím lépe, každý jeden Hz je znát.. Reproduktor na to aby to zahrál musí mít velký průměr a zesilovač slušný výkon…