atriplex

Kvalita antiviru Avast!

Využívám tento antivir – verzi zadarmo. Zajímalo by mne, zda je tento antivir kvalitní, protože když je něco zadarmo, tak proč někdo používá placené verze…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já používám avast a jsem spokojen. Rozšíření nepotřebuji, to je právě zpoplatněno a stačí mi zdarma.
Rozdíl je jen v tomto:
avast! 4 HOME

Domácí verze avastu, která je zdarma, se od verze Professional, která je zpoplatněna, liší v několika vlastnostech. V následující tabulce jsou uvedeny rozdíly mezi verzí Home a verzí Professional.

avast! 4 HOME
avast! 4 Professional

ashCmd (ovládání z příkazové řádky) NE
ANO

Rozšířené rozhraní NE ANO
Script blocking NE ANO
Push aktualizace NE ANO
Možnost definice antivirových úloh NE ANO
Ukládání výsledků testů NE ANO
Plánovač testů NE ANO

Rozdíl najdeš u avastu v nápovědě.

Další odpovědi
hem

Jednak si program kupují firmy; pro ty, kteří ho používají k podnikání, je placený. Mezi placenou a neplacenou verzí není rozdíl ve funkčnosti, ale v tom, že placená verze se dá používat i k výdělečné činnosti. Zde je rozhovor se zakladatelem firmy Alwil, kde je vysvětlen jejich obchodní model.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/li­de-nam-plati-dobrovolne-a-radi-rika-duchovni-otec-antiviru-avast-1co-/ekonomika.as­p?c=A100210_130718_e­konomika_ven