Retko

Kusovnik…

Muzete laicky vysvetlit co to znamena z informatickeho hlediska.

Diky

Odpovědi
kenyrts

Kusovník (kompletační položka) je sestava, která slouží k popisu konkrétního výrobku a především z jakých dílů a materiálů se konkrétní výrobek skládá. V Helios Orange se pro definici kusovníků používá část modulu Technická příprava výroby (TPV), která se zpřístupní, když budete mít v programu buďto celý modul TPV, nebo submodul Kusovníky v Oběhu zboží, či Kusovníky v Celním skladu.

V Helios Orange se kusovníky definují pomocí karet zařazených v přehledu Zboží a služby, tudíž jsou kusovníky nezávislé na konkrétním skladu a stejný kusovník se dá použít na více skladech. Nejprve je však třeba objasnit některé pojmy z TPV, abychom pak mohli začít samotný kusovník definovat.