helpmelidi

Kurzivé písmo v knížce

Co to znamená když je třeba jedno slovo napsané kurzivou?

Nejlepší odpověď
quentos

  1. je-li v přímé řeči, znamená to, že mluvčí na něj dal důraz
  2. i mimo přímou řeč může znamenat důraz, tentokrát pisatele – naznačuje, že pisatel danému výrazu přikládá obzvláštní důležitost
  3. kurzívou se zpravidla píší výrazy z cizích jazyků, aby se jasně oddělily od češtiny (nap. latinské názvy rostlin, rozhovory v cizím jazyce apod.)

výraz „kurzivé“ v češtině neexistuje. Leda kurzivové ;{)>

Další odpovědi
Alesh

Ocituj tu větu. Může to mít vícero významů. Autor měl z určitého důvodu potřebu to takto ozvláštnit, toto slovo zvýraznit a je to pochopitelné z kontextu. Vezmi si tu stejnou větu, ale kdyby to bylo bez toho. Z toho to vyčteš.