IQ tykve

Kuřáci, i vy to tak pociťujete ?

Má kouření vliv na kvalitu sluchu ?
Kdy jsem četl, že kuřákům se zhoršuje sluch a já to můžu jen a jen potvrdit. Když večer odcházím od televize, mám nastavený zvuk, například na stupni 14, a ráno, když zapnu televizi, předešle nastavený zvuk se mi zdá příliš vysoký a musím snížit zvuk na stupeň 8–9 a v průběhu dne musím postupně zvuk zvyšovat až do zmíněných 14 stupňů.

Nejlepší odpověď
beer

Kouřím, jak se tady říká „jak sádrovej ježek“ už hafo let a slyším stále ještě i netopýry. Samo, mám na mysli jejich skřípavý a pisklavý, velmi vysoký zvuk. Ne těch 20–200KHz, tak do 10KHz tipuji..))
Slabé a tiché zvuky taky slyším dobře, je mně 64.
Doplňuji:
Tak nekecal jsem, vyzkoušeno (se sluchátky) zde:
http://www.au­dionotch.com/ap­p/tune/

Další odpovědi
jpau

Kouření vliv na sluch má, nemyslím si ale že je to tak progresivní jako popisuješ (řekl, bych že než kuřák začne pociťovat nějaké vážnější dopady na sluch, bude mít jiné zdravotní problémy).

To o čem se zmiňuješ se mi děje taky a pozoruji to na spoustě lidech. Ber to tak, že večer jsi unavený, méně se soustředíš, často je kolem tebe i větší ruch než ráno (domů přijde někdo další apod.). Navíc spoustu lidí se pohybuje přes den v hlučném prostředí (město, openspace apod.), kde si na vyšší hlasitost zvykne. Ráno, po tiché noci si zase zvykneš na klid a sluch je citlivější, kdyby jsi nechal televizi potichu, zachvíli uslyšíš stejně dobře – vyzkoušeno.

led

Váš opisovaný problém a zhoršovanie sluch u fajčiarov sú dva nezávislé problémy.
1 – Fajčenie má vplyv nielen na sluch, ale i na celkový zdravotný stav.
2 – Ráno po zobudení, je organizmus, teda i sluch oddýchnutý, vnímanie sluchom nie je oslabené okolným zvukom (hlukom). V priebehu dňa spolu s telesnou i duševnou únavou a vplyvom okolitých zvukov, sa snižuje aj kvalita rozpoznávania vnímaného zvuku. Čím viac sa namáhate, tým viac sa znižuje aj úroveň vnímania okolia. Neznamená to ale, že bez určitého namáhania vnemových orgánov, by sa vám vnímanie zlepšilo, práve naopak, zakrnelo by. Všetko v človeku musí „pracovať“ v potrebnej, minimálne v udržiavacej – stabilizačnej, úrovni.

zjentek

to nemá co dělat s kouřením ..souvisí to s otupováním smyslů zvukem. Po absolutním tichu se tichý zvuk jeví hlasitý a v hlučném prostředí se hlasitý zvuk jeví tichý ,)
Doplňuji:
a netopýra slyším taky, vážně, není to kec. Ovšem pouze na jedno ucho.

celie

Nevim o tom ,že by kouření mělo vliv na sluch.Spíš to bude tím,že jsi celý den v hluku a večer ti to nepříjde,ale do rána jsi spal v klidu a tvé uši si zvykly na ticho,tak tu telku zeslabíš.No ale na druhou stranu,když řeknu příteli at přestane kouřit,tak mě neposlouchá,tak ted sama nevim.:-)

marci1

Omlouvám se, nejsem kuřák, ale zkušenost se zhoršujícím se sluchem u kuřáků, mám. Opravdu slyší hůře a musí se na ně mluvit více nahlas.

arygnoc

no to by ma zaujímalo, čo sa ešte pripíše fajčeniu, čo všetko spôsobuje.
Keď zomrie 130 kg ťažký človek a je fajčiar, zabilo ho fajčenie, keď anorektička, zabilo ju fajčenie, keď rakovina, zabilo ho fajčenie.
Podobne asi kvôli fajčeniu i Indiáni boli debili a prehrali s „civilizovanými“ Európanmi svoju vlastnú zem.
To všetko je len, nefajčiari prepáčia, praštená hystéria.
Rakovinou, vysokým krvným tlakom a i na infarkt a tzv. civilizačné choroby zomierali už starí Egypťania a Rimania, podobne to bolo i v starej Číne a Japonsku či Perzii (prežieranie, chľast, nezriadený život, nepravidelný spánok atď.)
Keď medicínske syndikáty dosiahnu stavu, že zakážu celosvetovo konzumáciu tabaku v akejkoľvek forme, tak si vyberú za cieľ napr. modrookých (alebo ryšavých, starých, slepých na jedno oko, s prirasteným ušným lalôčikom, konzumentov jahôd, s veľkými zubami, to je proste jedno koho), čo ja viem, že sú geneticky menejcenní.
Všetko je to o prachoch: nemôžeme zarobiť ako tabakové firmy? ZAKÁŽEME!

Pokiaľ viem, ešte nikto nikdy nedokázal, že toho alebo onoho človeka zabilo KONKRÉTNE fajčenie.
A že fajčenie (údajne) zhoršuje zdravotný stav človeka? Ale to aj automobilizmus, knedlo-vepřo-zelo, (možno) mobily, stres, hluk, sladkosti, prach, … proste všetko, čo je okolo nás. Tak prečo sa vyzdvihuje práve fajčenie?
Mne osobne sa protivia tlstí ľudia, je mi u nich na vracanie, ako funia, trasú sa, smrdia. A čo, mám požiadať pani, aby vystúpila z autobusu, že mi je z nej na vracanie? Nezaujíma ma, že má štítnu žľazu či čokoľvek iné (nemá to náhodou z fajčenia?), ako celý svet nezaujíma moja závislosť.

Proste nechápem tuto hystériu okolo fajčenia. To by sme museli byť hysterickí non-stop (obezita, automobilizmus, jadrová energetika, kozmické hrozby, ekologická katastrofa, genetické inžinierstvo a boh vie čo ešte).

A to som si ani nezapálil a mám tlak ako eifelovka.
Tak si idem zapáliť a počúvať netopierov.

Fajčenie spôsobuje jediný preukázaný neduh: prievan v peňaženke.

Braník

Kouření na sluch vliv nemá,zkus si zapálit cígo a pak dlouho potahuj a vdechuj kouř jedním tahem,ale pozor do doby než začneš rudnout ,pak až nebudeš moct ,tak vydechni a pak sem napiš jak se vedlo

zjentek

braník- no comment

IQ tykve

http://www.uz­dravim.cz/vliv-koureni-na-lidske-zdravi.html

arygnoc

v článku nie je uvedený autor.
Článok je plný lží, uvádza čo robí fajčenie, ale nie fakty, všetko sú to len domnienky.
Neecistujú žiadne štatistiky, koľko úmrtí spôsobilo fajčenie, ba ani nie je preukázané, aké choroby fajčenie spôsobuje – na rakovinu pľäc zomierajú fajčiari i nefačiari, podobne ako na iné druhy rakoviny, deti fajčiarok i nefajčiarok majú rovnaké nemoci.
Fajčím už 40 rokov a naposledy som „maródil“ v roku 1977, keď som daroval kostnú dreň.

Opäť krásna ukážka demagogickej propagandy, prianie vydávané za fakty.

arygnoc

ad rakoviny spôsobené (údajne) fajčením:
patrí medzi ne, pseudoargumen­tátormi uvádzané ako vedecký fakt, aj rakovina hrtanu.
Ale čo sa nezistilo:
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=78­1914

arygnoc

PS:
na tej webovke je hore reklama na elektronické cigarety:
Kuřte zdravěji.

No čo dodať.